Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Jestem bardzo zadowolony

Wilfredo Leon: Jestem bardzo zadowolony

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przez kilka dni z przygotowującą się do wrześniowych  mistrzostw świata reprezentacją Polski trenował Wilfredo Leon. Znakomity siatkarz, który już w przyszłym sezonie będzie mógł wystąpić w biało-czerwonych barwach, wywiózł z treningów w Zakopanem same pozytywne wrażenia. – Od razu poczułem się częścią tej drużyny – przyznał.

Dla znakomitego zawodnika treningi z biało-czerwonymi były przyjemnością. – To było dla mnie coś rewelacyjnego. Jestem bardzo zadowolony, że mogłem tutaj pobyć przez kilka dni. Myślę, że drużyna także jest zadowolona – powiedział Wilfredo Leon, który w polskiej reprezentacji będzie mógł wystąpić dopiero za rok. – Atmosfera jest wspaniała, od razu poczułem się częścią tej drużyny. Byłem tu kilka dni, ale momentalnie rzuciło się w oczy, że polski zespół to jedność, wszyscy pracują skoncentrowani. Zauważyłem też, że wszystko trzyma pewną ręką kapitan zespołu Michał Kubiak – dodał Wilfredo Leon.Wilfredo Leon trenował z biało-czerwonymi zaledwie trzy dni na zaproszenie Vitala Heynena i jak przyznali pozostali kadrowicze, zrobił na wszystkich bardzo pozytywne wrażenie. – Ja jestem tutaj nie jako żadna gwiazda, ale jako jeszcze jeden zawodnik – powiedział. Podkreślił także, że treningi wcale nie należały do łatwych. – Zajęcia były trudne, ale szczerze mówiąc, w mojej obecnej formie każdy trening byłby ciężki – przyznał Leon. Reprezentant Polski (od sezonu 2019) na razie nie dorobił się jeszcze przydomka u kolegów z kadry. – Wolę, żeby mówili do mnie Wilfredo albo po prostu Leon – zaznaczył.

W czasie pobytu w Zakopanem Leon obchodził swoje 25. urodziny. Koledzy odśpiewali mu „100 lat” i podarowali drobne upominki. –  Dostałem koszulkę i buty. Dobrze, że nie było tortu, bo na pewno wylądowałby na mojej twarzy – śmiał się. – Były też życzenia zdrowia, a to w sumie najważniejsze w życiu i sporcie – dodał. Mistrzostwa świata obejrzy jeszcze przed telewizorem. – Na razie chłopaki ciężko trenują. Zobaczymy, co się wydarzy, ale myślę, że może być niespodzianka – zakończył Wilfredo Leon.

 

źródło: inf. własna, polsatsport.pl, sport.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved