Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wilfredo Leon w Zenicie Kazań na kolejne dwa sezony

Wilfredo Leon w Zenicie Kazań na kolejne dwa sezony

fot. FIVB

Uważany za jednego z najlepszych siatkarzy świata Kubańczyk Wilfredo Leon przedłużył umowę z Zenitem Kazań. Przyjmujący będzie bronił barw rosyjskiego klubu do końca sezonu 2017/2018.

Wilfredo Leon do drużyny mistrzów Rosji dołączył w sezonie 2014/2015. W tym czasie zdobył z Zenitem Puchar Rosji, mistrzostwo Rosji i srebro Klubowych Mistrzostw Świata. Przede wszystkim jednak ekipa z Kazania triumfowała w Lidze Mistrzów, gdzie w finale pokonała Asseco Resovię Rzeszów, a Leon został wybrany MVP i najlepszym przyjmującym całego turnieju Final Four rozgrywanego w Berlinie. W tegorocznych rozgrywkach rosyjska drużyna będzie chciała obronić tytuł, ma też mocarstwowe plany na kolejne sezony, co potwierdziła szybkim przedłużeniem kontraktu z 22-letnim siatkarzem. Włodarze klubu nie czekali na wygaśnięcie umowy Kubańczyka. Chcąc zapobiec ewentualnym spekulacjom, szybko podjęli odpowiednie kroki. Należy przyznać, że w Zenicie powstał dream team, bowiem dysponujący ogromnymi środkami finansowymi klub mógł pozwolić sobie na zatrudnienie obecnie dwóch najbardziej wartościowych siatkarzy, mianowicie Matthew Andersona i Leona właśnie.

Nie zanosi się zatem, abyśmy w najbliższym czasie mogli oglądać przyjmującego na plusligowych boiskach, choć sam zawodnik wyrażał taką chęć. Wilfredo Leon niedawno otrzymał polskie obywatelstwo. Przełom roku spędził w naszym kraju, a na początku stycznia jego Zenit Kazań rywalizował w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Krośnie. Zanim dołączył tam do drużyny po świątecznej przerwie, trenował razem z drużyną AZS-u Politechniki Warszawskiej. Polscy kibice będą mogli zobaczyć Leona w akcji za trzy tygodnie. W pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów Zenit Kazań zmierzy się bowiem z LOTOSEM Treflem Gdańsk.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved