Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wilfredo Leon nie przedłuży umowy z Zenitem Kazań

Wilfredo Leon nie przedłuży umowy z Zenitem Kazań

fot. Katarzyna Antczak

Jeszcze do niedawna spekulowano o tym, jaką decyzję w sprawie swojej przyszłości podejmie Wilfredo Leon. Kubańczyk z polskim paszportem, który już w przyszłym roku zadebiutuje w biało-czerwonych barwach, w piątek ogłosił, że nie przedłuży wygasającej po sezonie umowy z Zenitem Kazań. Barw rosyjskiego giganta bronił on od 2014 roku.

Do klubu z Rosji Wilfredo Leon dołączył z Orientales de Santiago. Z Zenitem Kazań zdobył cztery Puchary Rosji i mistrzostwa kraju (2014, 2015, 2016, 2017), trzy razy triumfował w rozgrywkach o Superpuchar (2015, 2016, 2017). W latach 2015-2017 wygrywał także Ligę Mistrzów. W roku 2015 i 2016 wywalczył klubowe wicemistrzostwo świata, a w ubiegłym roku przed polską publicznością triumfował w tym turnieju. Na tym jednak przygoda Wilfredo Leona z Zenitem Kazań na chwilę obecną się kończy. Ma on jeszcze szansę dołożyć jednak kolejne mistrzostwo Rosji i triumf w Lidze Mistrzów. Przypomnijmy, że Zenit jest organizatorem Final Four Champions League.Chciałbym oficjalnie poinformować, że postanowiłem nie przedłużać mojego kontraktu z Zenitem Kazań. Chciałbym podziękować klubowi i trenerowi za to, że stworzyli mi idealne warunki do sportowego rozwoju. W tym wspaniałym klubie zdobyłem tytuły, o których marzyłem – wygrałem mistrzostwo Rosji, Puchar Rosji, Superpuchar Rosji, Ligę Mistrzów i Klubowe Mistrzostwa Świata. W tym sezonie czekają nas jeszcze dwa wyzwania, play-off ligi rosyjskiej i Final Four Ligi Mistrzów. Jako profesjonalista zapewniam, że dam z siebie wszystko, byśmy wyszli z tych zawodów zwycięsko. W dzień finału Ligi Mistrzów przypadają pierwsze urodziny mojej córeczki i wygrana na pewno byłaby pięknym prezentem. Rozstajemy się z Zenitem Kazań w przyjaźni i nie wykluczamy, że w przyszłości znów podejmiemy współpracę. Pozdrowienia dla fanów Zenitu – dziękuję za wasze wsparcie przez te wszystkie lata. Trzymajcie za mnie kciuki – napisał zawodnik.

I want to officially inform that I have decided not to renew my contract with Zenit Kazan. I would like to thank the Club and the Coach for creating the perfect conditions for my sport development. In this wonderful Club, I achieved titles that I was dreaming of – I won the Russian Championship, the Russian Cup, the Russian Super Cup, CEV Champions League, as well as the Club World Championship. This season we are facing two more challenges – the playoffs of the Russian Championships and the final of CEV Champions League. As a professional I guarantee that I will give all my skills and heart to win in these competitions. The day of the CEV Champions League final match is my daughter's first birthday, so winning would be the best gift. I part my ways with Zenit in friendship. We do not rule out further cooperation in the future. Best regards to Zenit fans – thank you for your support for all these years. Keep your fingers crossed for me in the future.

A post shared by Wilfredo León Venero (@wilfredo_leon_official) on

Spekuluje się, że nowym klubem Leona będzie włoska Perugia. W Zenicie zaś zastąpi go Earvin Ngapeth.

 

źródło: inf. własna, zenit-kazan.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved