Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wilfredo Leon: Nagroda MVP nie jest najważniejsza

Wilfredo Leon: Nagroda MVP nie jest najważniejsza

fot. Katarzyna Antczak

– Statuetka MVP nie jest dla mnie najważniejsza. Wykonałem bardzo dobrą pracę dzisiaj – mówił po meczu finałowym Ligi Mistrzów Wilfredo Leon, dla którego był to ostatni mecz w barwach Zenitu Kazań. Kubańczyk, który niedługo założy również biało-czerwoną koszulkę, chce pojawić się też na zgrupowaniu reprezentacji Polski. – Chcę porozmawiać po polsku z drużyną, trenerem. Chcę się skomunikować i dowiedzieć, jaki program ma reprezentacja – mówi Leon.

Nie dostałeś nagrody MVP, ale myślę, że cały turniej, zwycięstwo w ostatnim dniu spędzonym w Kazaniu i w dniu urodzin swojej córeczki, to dla ciebie jeszcze większa nagroda niż tytuł MVP.Wilfredo Leon:Nagroda MVP nie jest dla mnie najważniejsza. Wykonałem bardzo dobrą pracę dzisiaj. Maksim Michajłow zagrał dziś bardzo dobrze. Zrobię wszystko dla mojej córki, rodziców, kibiców, którzy zostali dziś i oglądali nasz mecz, i dla całego świata.

To nie był łatwy mecz. Zacząłeś dwa sety, grając bardzo źle. Dużo błędów, bloki, ale już w trzecim secie odblokowałeś się. Przestałeś popełniać błędy i skończyłeś dwa sety asami. Myślę, że to było decydujące. Łatwo było zapomnieć o tych błędach?

– Nie byłem odpowiednio skoncentrowany, ale mam mocną głowę i dalej próbowałem akcja za akcją. Fajnie, że wygraliśmy 3:2.

To był nieprawdopodobny mecz stojący na kosmicznym poziomie. W ten sposób żegnasz się z Kazaniem i idziesz do Perugii. Co to dla ciebie znaczy?

– Dla mnie to naprawdę wielka zmiana. W Kazaniu było mi bardzo dobrze, ale chcę spróbować swoich sił w innym systemie siatkówki.

Zobaczymy cię podczas Ligi Narodów w Polsce? Będziesz przy drużynie Vitala Heynena?

– Tak, chcę porozmawiać po polsku z drużyną, trenerem. Chcę się skomunikować i dowiedzieć, jaki program ma reprezentacja.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved