Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Miałem bezpośredni kontakt z chłopakami

Wilfredo Leon: Miałem bezpośredni kontakt z chłopakami

fot. Katarzyna Antczak

Wilfredo Leon już za kilka miesięcy dołączy do reprezentacji Polski. W rozmowie z „Super Expressem” opowiedział o wspieraniu kadry podczas zwycięskich MŚ i oczekiwaniu na debiut w biało-czerwonych barwach.

Z powodu karencji, jaką musi odbyć po zmianie barw narodowych, Leon nie mógł być brany pod uwagę podczas ustalania składu na mistrzostwa świata 2018. Choć nie grał w bułgarskich i we włoskich halach, przyznaje, że cały czas był w kontakcie z drużyną.Nie chciałem zawracać im głowy ciągłym pisaniem. Zamiast zmotywowania mogłoby to przynieść odwrotny efekt, ale wysłałem kilka wiadomości ze wsparciem. Należałem do grupy kadry na WhatsAppie, dzięki czemu miałem bezpośredni kontakt z chłopakami i sztabem – zaznaczył.

Siatkarz Sir Sicoma Perugia wypowiedział się także na temat oczekiwania na debiut. – Jestem pogodzony z tym, że zostało mi jeszcze kilka miesięcy oczekiwania, by móc oficjalnie zostać członkiem reprezentacji Polski. Z tym nie mam problemu. Na pewno inaczej czułbym się, gdybym mógł już formalnie grać w kadrze, a nie znalazłbym się w zespole ze względu na słabą formę albo kontuzję – tłumaczy.

Choć występ w reprezentacji Leona jest kwestią czasu, później czeka go rywalizacja o miejsce w składzie. – Nigdy nie twierdziłem, że będzie mi łatwo. Polska ma wielu bardzo dobrych zawodników, a konkurencja na mojej pozycji będzie w przyszłym roku spora. Jakimś cudem udało mi się jednak wywalczyć miejsce w szóstce najlepszego klubu na świecie (śmiech), więc może dam też radę znaleźć się w szerokiej kadrze Polski – zaznaczył.

źródło: sport.se.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved