Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: W kadrze czuję się jak w domu

Wilfredo Leon: W kadrze czuję się jak w domu

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Czuję się tutaj jak w domu, atmosfera jest super, sporo żartujemy. Wszyscy starają się mi pomóc. To nawet trochę dziwne, że mając 26 lat młodsi o ode mnie gracze wprowadzają mnie do kadry. Muszę powiedzieć, że czuję się częścią tej drużyny – powiedział Wilfredo Leon.

To już pewna wiadomość, 27 lipca w sparingowym spotkaniu z Holandią oficjalnie zadebiutuje pan w biało-czerwonych barwach. Trema jest duża?Wilfredo Leon: – Szczerze mówiąc nie odczuwam większej presji. Nie mogę się już jednak doczekać tego momentu. Dla mnie to w pewnym sensie nowość. Bardzo długo, bo od momentu opuszczenia Kuby, czyli od siedmiu lat nie grałem w reprezentacji i odwykłem od tego. Bardzo ciężko pracuję przed debiutem i mam nadzieję, że pokażę swoją najlepszą siatkówkę. Pokażę, co mogę dać mojej nowej reprezentacji. Przed polskimi kibicami chcę wypaść jak najlepiej.

Pana cel w kadrze?

– Teraz najważniejsze są kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku. To nasz priorytet. Ciężko pracujemy, by wypaść w nich jak najlepiej. Naszym celem jest wywalczenie awansu na igrzyska. Potem są mistrzostwa Europy. W nich też chcemy powalczyć o jak najwyższe miejsce.

Na jakiej pozycji zagra pan w biało-czerwonych barwach, przyjęciu czy ataku? Wiadomo już, że Bartosz Kurek nie wyleczy się do sierpniowych kwalifikacji i jedną z opcji jest zastąpienie go przez pana.

– Rozmawiałem z trenerem na temat mojej roli w drużynie i z mojej strony nic się nie zmieniło. Zaakceptuję każdą decyzję szkoleniowca. Obecnie jestem przyjmującym, ale gdy będzie taka potrzeba zagram jako atakujący. Nie będzie z tym problemu. Liczę jednak na to, że na tej pozycji zobaczymy Dawida Konarskiego, który jest w dobrej formie i ciężko pracuje. Wszystko jednak zależy od trenera. Jeśli zdecyduje, że mam zmienić pozycję, to ją zmienię, a może postawi jeszcze na kogoś innego. Zobaczymy.

Cały wywiad w katowickim Sporcie

 

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved