Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wilfredo Leon: Czuję się silniejszy

Wilfredo Leon: Czuję się silniejszy

fot. Katarzyna Antczak

Siatkarze Zenitu Kazań zdobyli jedyne brakujące trofeum w swojej kolekcji – Klubowe Mistrzostwo Świata. Posiadający polskie obywatelstwo Kubańczyk został wybrany do drużyny marzeń turnieju na pozycji przyjmującego. Drobnym zaskoczeniem może być natomiast brak nagrody MVP dla Wilfredo Leona. – Brakowało mi tego medalu, ale będę teraz wyznaczał sobie kolejne cele. Czuję się silniejszy. Jestem bardzo zadowolony także z tego powodu, że jest to już drugi turniej w Polsce, który zakończył się dla mnie zwycięstwem. Jestem szczęśliwy, że pomimo tego, że w finale nie widzieliśmy polskich klubów, to mógł w nim wystąpić Zenit Kazań ze mną, Polakiem w składzie – powiedział klubowy mistrz świata.

Zenit Kazań niczym walec rozprawił się z każdym z uczestników Klubowych Mistrzostw Świata, którego spotkał na swojej drodze. Jednak to Osmany Juantorena został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem polskiego turnieju. – Po pierwsze ogromne gratulacje dla Juantoreny. Po drugie ja nigdy nie wychodzę na boisko po to, by dostać nagrodę MVP, tylko po to, by zdobyć złoty medal. To było moim priorytetem. Myślę, że swoje zadanie na Klubowych Mistrzostwach Świata wykonałem i z tego się cieszę. To jest nasz pierwszy triumf w tej imprezie, cała drużyna spisała się bardzo dobrze – przyznał Wilfredo Leon, który w finałowym meczu przeciwko drużynie Lube Civitanova zdobył 19 punktów i atakował ze skutecznością 65%.Na trybunach krakowskiej Tauron Areny pojawiła się także rodzina Leona, a kibice żywiołowo dopingowali jednego z najlepszych siatkarzy świata. – Cieszę się, że tylu kibiców wspiera mnie i mój klub. Chciałem im bardzo podziękować, także tym, którzy nie mogli osobiście pojawić się w hali, ale śledzili nasze zmagania w internecie czy telewizji. Ten medal jest dla każdego z nich – podkreślił klubowy mistrz świata. Zenit Kazań w ostatnich latach musiał w pojedynkach finałowych KMŚ uznać wyższość brazylijskiej Sady Cruzeiro. W półfinale w Krakowie podopieczni Władimira Alekny okazali się jednak zdecydowanie lepsi od obrońców tytułu. – Brakowało mi tego medalu, ale będę teraz wyznaczał sobie kolejne cele. Czuję się silniejszy. Jestem bardzo zadowolony także z tego powodu, że jest to już drugi turniej w Polsce, który zakończył się dla mnie zwycięstwem. Jestem szczęśliwy, że pomimo tego, że w finale nie widzieliśmy polskich klubów, to mógł w nim wystąpić Zenit Kazań ze mną, Polakiem w składzie – powiedział przyjmujący Zenitu Kazań.

KMŚ: Ceremonia dekoracji (galeria)

Rosjanie w tym turnieju rozegrali pięć meczów i nie stracili nawet seta. – Dużo trenowaliśmy w Kazaniu przed tym turniejem. Staraliśmy się cały czas utrzymywać koncentrację i dzięki temu nie przegraliśmy nawet jednego seta – dodał Leon. Okres karencji uniemożliwiający siatkarzowi, który już w 2015 otrzymał polskie obywatelstwo, zakończy się w 2019 roku i czy już wtedy zobaczymy Leona w barwach reprezentacji Polski? – Zobaczymy, to jest bardziej pytanie, które należy kierować w stronę PZPS-u. Ja nie mam takiej mocy, aby przyspieszać ten proces. Po prostu muszę czekać na rozwój sytuacji – ocenił sam zainteresowany. – Moje położenie jest skomplikowane. Wszystko zależy od polskiej federacji, to do nich należy decyzja o wyborze trenera. Później przyjdzie czas na to, by poznać jego decyzje, okaże się, kogo on chciałby widzieć latem na zgrupowaniu i czy ja znajdę się w tym gronie – powiedział zawodnik Zenitu Kazań, na chłodno szacując swoje szansę na występ w biało-czerwonych barwach.

W przyszłym roku w Kazaniu rozgrywać będą swoje mecze także piłkarze, w ramach mistrzostw świata. Jak się okazuje i w tym turnieju Kubańczyk będzie kibicował polskiej reprezentacji. – Prawdopodobnie wybiorę się zobaczyć któryś z ich meczów. Oglądam futbol, ale raczej ligę hiszpańską czy Premier League. Podsumowując turniej w Krakowie, nasuwa się pytanie. Czy Zenit ma jakieś słabe punkty? – O to proszę pytać się trenera – odpowiedział dyplomatycznie Leon.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved