Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wilfredo Leon: Będę gotowy na mistrzostwa Europy

Wilfredo Leon: Będę gotowy na mistrzostwa Europy

fot. Aleksandra Twardowska

Wygraną w czterech setach nad Słoweńcami Polacy zakończyli turniej w Gdańsku. Tym samym Polacy zapewnili sobie awans na przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. – Wiem, że mogłem zagrać jeszcze lepiej, ale na dziś było ok. Już mamy awans a teraz będziemy przygotowywać się do igrzysk olimpijskich, to nasz cel – powiedział Wilfredo Leon.

Reprezentacja Polski wykonała założony cel i awansowała do igrzysk olimpijskich. Trener Vital Heynen od początku sezonu podkreślał, że to właśnie turniej w Gdańsku jest docelową imprezą biało-czerwonych. Po dwóch meczach Polacy byli niemal pewni awansu na igrzyska olimpijskie a kropkę nad i postawili w drugim secie spotkania ze Słowenią. – W takich turniejach jest presja, ale wykonaliśmy naszą pracę, wygraliśmy z Francuzami 3:0, dzisiaj pierwszy set nie był najlepszy, taki jak chcielibyśmy, ale wygraliśmy 3:1 i to też jest dla nas ważne. Mamy już nasze bilety i teraz możemy spokojnie oddychać – przyznał po meczu Wilfredo Leon. Na każdym spotkaniu biało-czerwonych głośno dopingowali kibice, którzy wypełnili Ergo Arenę. – Bardzo dziękuję kibicom – powiedział przyjmujący reprezentacji Polski. – To wszystko dla was, bo wszystko zrobiliśmy, żebyście byli zadowoleni. Bardzo dziękuję – dodał.Pochodzący z Kuby przyjmujący wciąż zgrywa się z pozostałymi reprezentantami Polski. Chociaż Wilfredo Leon uczestniczył już wcześniej w treningach biało-czerwonych, dopiero od niedawna może grać w oficjalnych meczach kadry. – Wszystkiego nie mogę od razu pokazać, bo później nie ma nic do zrobienia. Wiem, że mogłem zagrać jeszcze lepiej, ale na dziś było ok. Już mamy awans a teraz będziemy przygotowywać się do igrzysk olimpijskich, to nasz cel – zaznaczył siatkarz, który odważnie informuje o celu na przyszłoroczny turniej w Tokio. – Nie jestem zainteresowany innym medalem niż złotym. Czeka nas wielka praca – określił cel Leon.

Chociaż biało-czerwoni wykonali najważniejsze zadanie, nie jest to koniec sezonu reprezentacyjnego. Teraz przed Polakami gra w mistrzostwach Europy i Pucharze Świata. Trener Vital Heynen znany jest z tego, że lubi rotować składem, co szczególnie pokazał podczas Ligi Narodów. Trudno więc określić, jaki skład szkoleniowiec desygnuje na kolejne imprezy. – Od pierwszego momentu powiedziałem trenerowi, że jeśli będę zdrowy, to jestem gotowy do grania we wszystkich turniejach. To nie będzie dla mnie żadnym problemem, jestem gotowy. Teraz mamy trochę przerwy, złapię oddech i będę gotowy na mistrzostwa Europy – powiedział Leon.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved