Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wiktorowicz nowym trenerem BKS-u

Wiktorowicz nowym trenerem BKS-u

fot. Bogusław Krośkiewicz

W środę zarząd BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała podjął decyzję o rozwiązaniu kontraktu z włoskim szkoleniowcem, Emanuele Sbano. Już dzień później klub ogłosił nowego trenera zespołu, którym został dobrze znany kibicom w Bielsku-Białej Mariusz Wiktorowicz. Wiktorowicz w tym sezonie prowadził już zespół Orlen Ligi, jednak przez słabe wyniki Developresu SkyRes Rzeszów został zwolniony na początku grudnia.

 Mariusz Wiktorowicz już trzy razy obejmował BKS Aluprof Bielsko-Biała w trakcie ligowego sezonu, we wszystkich przypadkach zmieniając posadę drugiego trenera na głównego szkoleniowca. To właśnie z BKS-em trener osiągnął sukcesy w żeńskiej siatkówce, zdobywając w sezonie 2009/2010 mistrzostwo Polski. Z bielskim klubem zajął również drugie i trzecie miejsce w mistrzostwach Polski, zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski. Poza tymi sukcesami Wiktorowicz prowadząc BKS w latach 2008 i 2012, zajął 4. miejsce w lidze. W tamtych rozgrywkach wyniki te nie satysfakcjonowały włodarzy klubu, przez co trener odszedł do pierwszoligowego wtedy Chemika Police, z którym awansował do Orlen Ligi. Pomimo dobrej postawy Chemika włodarze polickiego klubu zdecydowali się na zmianę szkoleniowca, a Wiktorowicz związał się z Zawiszą Sulechów. W obecnym sezonie Orlen Ligi nowy szkoleniowiec bielszczanek prowadził Developres SkyRes Rzeszów, jednak z powodu słabych wyników zespołu jego kontrakt został rozwiązany.

Mariusz Wiktorowicz przejmie teraz BKS Aluprof, który po dwunastu spotkaniach z zaledwie czterema zwycięstwami plasuje się na ósmym miejscu w tabeli i do siódmego PTPS-u Piła traci aż pięć punktów. To właśnie ze względu na słabą postawę zespołu został zwolniony dotychczasowy trener Emanuele Sbano. – Mamy teraz miesiąc przerwy w rozgrywkach, więc jeśli cokolwiek zmieniać, to chyba teraz jest do tego najlepszy moment, bowiem nowy trener będzie miał kilka tygodni na to, by poskładać jakoś zespół, który spisuje się poniżej oczekiwań – powiedział przy okazji zwolnienia starego szkoleniowca prezes klubu, Ryszard Bortliczek.

Nowy-stary trener BKS-u Aluprofu poprowadzi już czwartkowy wieczorny trening bielskich siatkarek. Ze względu na świąteczno-reprezentacyjną przerwę w rozgrywkach pierwszy mecz, podczas którego Wiktorowicz zasiądzie na ławce trenerskiej, odbędzie się dopiero 16.01.2016, kiedy to siatkarki BKS-u na swoim boisku podejmować będą Budowlanych Łódź.

źródło: bks.bielsko.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved