Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wiktoria Szumera w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała

Wiktoria Szumera w BKS-ie PROFI CREDIT Bielsko-Biała

fot. BKS Bielsko

Bielski orlenligowiec stawia po raz kolejny na młodość. Niespełna 18-letnia zawodniczka dołącza do seniorskiej kadry BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała.

Kibice, którzy bardzo mocno interesują się siatkówką w wykonaniu bialskiego klubu, o Wiktorii Szumerze na pewno już słyszeli. Urodzona pod koniec grudnia 1999 roku zawodniczka zadebiutowała w Orlen Lidze w spotkaniu przeciwko Pałacowi Bydgoszcz. Trener Mariusz Wiktorowicz włączył Wiktorię do seniorskiego składu BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała w trakcie sezonu, a sama Szumera czterokrotnie znalazła się w kadrze meczowej, zaliczając trzy króciutkie występy. Niemniej jednak swój chrzest bojowy w Orlen Lidze bielska przyjmująca ma już za sobą. – To było bardzo fajne doświadczenie, choć muszę też przyznać, że ogromnie stresujące. Pierwszy krok w Orlen Lidze już zrobiłam, więc myślę, że w tym sezonie ten stres będzie już dużo mniejszy – śmieje się 17-letnia siatkarka.



Wiktoria Szumera pochodzi z Częstochowy, a jej pierwszym klubem był KS Częstochowianka, z którym awansowała z III do II ligi. Po awansie przeniosła się do Bielska-Białej, gdzie rozpoczęła treningi z kadetkami bialskiego klubu, których trenerem był Stanisław Guzak. Była wyróżniającą się postacią w zespole, więc nic dziwnego, że dość szybko stała się również częścią drużyny juniorskiej prowadzonej przez trenera Grzegorza Kosatkę. Dwukrotnie awansowała do finału mistrzostw Polski juniorek – w 2016 roku bielskie juniorki zajęły 5. miejsce, a w 2017 roku uplasowały się na 8. pozycji. Teraz młoda bielska przyjmująca będzie częścią drużyny seniorskiej. – Prawdę mówiąc, nie spodziewałam się, że nastąpi to już w tym sezonie, ale bardzo się z tego cieszę – mówi Wiktoria Szumera.

Tore Aleksandersen (trener BKS-u PROFI CREDIT Bielsko-Biała): – Wiktoria to BKS-owa dziewczyna, która poznała ten klub, grając już w drużynach młodzieżowych. To utalentowana przyjmująca, dlatego cieszę się, że w tym sezonie dołączy do zespołu seniorskiego, a ja będę mógł pracować z nią w przyszłych latach. 

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved