Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Wiktor Zasowski: Pracujemy nad szybkością i dynamiką

Wiktor Zasowski: Pracujemy nad szybkością i dynamiką

– W okresie świąteczno-noworocznym pracujemy nad szybkością i dynamiką, wprowadzamy mikrocykl w postaci mocniejszych treningów, bardziej wytrzymałościowych. Chcemy teraz docisnąć pedał gazu, a potem złapać świeżość i wrócić na właściwy tor rytmu meczowego – powiedział Wiktor Zasowski, jeden z czołowych graczy AZS-u Zielona Góra.

Po świątecznej przerwie do treningów wrócili siatkarze AZS-u Zielona Góra. Najbliższy okres chcą wykorzystać na ładowanie akumulatorów, by dobrze zaprezentować się w decydujących meczach rundy zasadniczej. – Jest to ciężki okres, w którym musimy popracować nad swoją formą, bo przerwa trochę nas rozregulowała. W okresie świąteczno-noworocznym pracujemy nad szybkością i dynamiką, wprowadzamy mikrocykl w postaci mocniejszych treningów, bardziej wytrzymałościowych. Chcemy teraz docisnąć pedał gazu, a potem złapać świeżość i wrócić na właściwy tor rytmu meczowego – powiedział jeden z czołowych zawodników lubuskiego zespołu, Wiktor Zasowski.

Początek sezonu nie był zbyt udany dla podopiecznych trenera Pudzianowskiego, ale w grudniu zaprezentowali się bardzo przyzwoicie. Wygrali między innymi z Bielawianką Bielawa oraz drużyną z Bolesławca. Dzięki temu są na siódmej pozycji w tabeli i bardziej optymistycznie mogą patrzeć na mecze, które przed nimi. W styczniu czeka ich chociażby ważny wyjazdowy pojedynek z Gwardią Wrocław. – Potrzebowaliśmy punktów w Bolesławcu. Całe szczęście, że wygraliśmy za komplet oczek, zdecydowanie i pewnie. Ważne było to, żeby się podbudować przed następnymi meczami. Mam nadzieję, że tak dobrze jak zakończyliśmy rok, tak w kolejny wejdziemy równie udanie i zrewanżujemy się Gwardii we Wrocławiu, bo u siebie przegraliśmy 2:3, a wiemy, że jest to rywal w naszym zasięgu – zakończył Zasowski.