Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wiktor Siewierski: Bardzo fajnie jest wrócić na polskie parkiety

Wiktor Siewierski: Bardzo fajnie jest wrócić na polskie parkiety

Wiktor Siewierski jako ostatni dołączył do drużyny Tauron AZS Częstochowa i już zdążył zaprezentować się przed częstochowską drużyną w meczu przeciwko UKS-owi Mickiewiczowi Kluczbork, w którym gospodarze wygrali 3:2. – Bardzo fajnie jest wrócić na polskie parkiety. Cieszę się, że wróciłem. Ten transfer był trochę last minute, bo byłem już w Austrii, gdzie miałem rozegrać kolejny sezon. Jednak parę dni temu dostałem telefon z fajną propozycją z Częstochowy. Nie wahałem się i na razie jestem zadowolony – powiedział środkowy.

W meczu 1. kolejki pokonaliście UKS Mickiewicz Kluczbork 3:2. Już na inaugurację dostarczyliście kibicom wiele emocji.Wiktor Siewierski:Emocje były adekwatne do pierwszego spotkania. Uważam, że nie zagraliśmy tego, co potrafimy i co powinniśmy zagrać. Szczególnie drugi i trzeci set wyszły nam słabo. Trochę nie trzymaliśmy się taktyki. Na szczęście od czwartego seta zaczęliśmy grać to, co założyliśmy sobie wcześniej. To zadziałało.

Zgodzi się pan z opinią, że zespół gości wyciągnął do was rękę w tym czwartym secie? UKS Mickiewicz miał spore szanse na wygraną za trzy punkty.

– Zgadza się, zdarzały się kryzysowe momenty. Wtedy rzeczywiście rywale popełniali błędy, które z kolei pozwalały nam złapać oddech i kontakt z nimi.

Ostatni sezon spędził pan w Austrii. Miło wrócić do Polski?

– Bardzo fajnie jest wrócić na polskie parkiety. Cieszę się, że wróciłem. Ten transfer był trochę last minute, bo byłem już w Austrii, gdzie miałem rozegrać kolejny sezon. Jednak parę dni temu dostałem telefon z fajną propozycją z Częstochowy. Nie wahałem się i na razie jestem zadowolony.

Rozgrywki I ligi się rozkręcają. W najbliższą sobotę zmierzycie się z drugim beniaminkiem tego sezonu, tym razem MCKiS-em Jaworzno.

– Dokładnie tak. Jedziemy tym razem do Jaworzna. Mamy nadzieję, że zagramy już znacznie lepiej. Biorąc pod uwagę to, że późno zaczęliśmy przygotowania, to w jakiś sposób ma swoje odzwierciedlenie na boisku. Jestem pewny, że już od trzeciej kolejki nasza gra będzie wyglądała lepiej.

Kibice życzyliby sobie przez cały sezon takiej gry jak w tie-breaku. Pokazaliście w nim prawdziwy charakter.

– Prawdą jest, że było w nim dużo walki i charakteru, a przede wszystkim dobrej siatkówki. Mam nadzieję, że będzie to, co będziemy grać cały czas, a nie tylko wyrywkowo. Ostatecznie przełoży się to na dobry wynik sportowy.

źródło: 1liga.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved