Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wiktor Musiał: Staram się wykorzystać szansę, którą dostałem

Wiktor Musiał: Staram się wykorzystać szansę, którą dostałem

– Dostałem swoją szansę i staram się ją wykorzystać w 100%. Muszę godnie zastąpić Kubę. Myślę, że mi się to udaje. Niech on oraz reszta chłopaków wracają do zdrowia, abyśmy mogli w pełnym składzie rozgrywać kolejne mecze – powiedział po wygranej w Rzeszowie MVP starcia z Asseco Resovią Wiktor Musiał, atakujący GKS-u Katowice.

Siatkarze GKS-u Katowice w Rzeszowie rozegrali jeden z krótszych meczów w tym sezonie. W pojedynku z Asseco Resovią nie doszło do tie-breaka, a przyjezdni triumfowali 3:1. – Cieszymy się, że wygraliśmy na wyjeździe za trzy punkty. Ostatnie zwycięstwo za komplet oczek odnieśliśmy bodajże u siebie z MKS-em Będzin, więc kilka spotkań temu. Dlatego ta wygrana cieszy nas podwójnie. Możemy zadowoleni przygotowywać się do następnego pojedynku – skomentował Wiktor Musiał, skrzydłowy drużyny prowadzonej przez Dariusza Daszkiewicza. Źle zaczęła ona pojedynek w Rzeszowie, ale z seta na set grała coraz lepiej, co zaowocowało zwycięstwem w czterech odsłonach. – W pierwszym secie popełniliśmy bardzo dużo błędów własnych, ale w drugiej partii Janek Nowakowski fajnie nas motywował, nawet po nieudanej akcji nie załamywaliśmy się, dawaliśmy z siebie 110% radości. Nasza gra zaczęła się zazębiać. Zaczęliśmy zdobywać punkty, wypracowywać sobie przewagę. Wygraliśmy drugiego seta, a później wszystko jakoś poszło – dodał atakujący GKS-u.

Obecny sezon jest dla niego debiutanckim w PlusLidze. Został rzucony na głęboką wodę, bowiem kontuzja Jakuba Jarosza sprawiła, że gra w podstawowym składzie. Radzi sobie bardzo dobrze, a w Rzeszowie odebrał kolejną w tym sezonie statuetkę MVP spotkania. – Dostałem swoją szansę i staram się ją wykorzystać w 100%. Muszę godnie zastąpić Kubę. Myślę, że mi się to udaje. Niech on oraz reszta chłopaków wracają do zdrowia, abyśmy mogli w pełnym składzie rozgrywać kolejne mecze – podkreślił atakujący katowickiej drużyny, która w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin, z którym nie wygrała jeszcze w PlusLidze. Siatkarze GKS-u liczą, że w końcu uda im się przełamać niemoc w spotkaniach z miedziowymi. – Mam nadzieję, że nie będzie tie-breaka oraz, że przywieziemy z Lubina trzy punkty – zakończył Wiktor Musiał.

źródło: GKS Katowice, opr. własne