Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wiktor Krebok: Siatkówkę, także bielską, czekają trudne czasy

Wiktor Krebok: Siatkówkę, także bielską, czekają trudne czasy

fot. plusliga.pl

Siatkarski sezon 2019/2020 nie został dokończony z uwagi na szerzącą się pandemię. Kolejny już teraz zapowiada się na bardzo trudny dla wielu klubów.  – Kryzys gospodarczy dotknie siatkówkę, dojdzie do upadku klubów, nadchodzący sezon zapowiada się niezwykle ciężko, w tej trudnej sytuacji będą musiały się odnaleźć bielskie kluby – powiedział Wiktor Krebok.

Zdaniem byłego selekcjonera męskiej kadry siatkarzy Wiktora Kreboka, na siatkówce w znacznym stopniu odbija się kryzys gospodarczy. – O siatkówce w ogóle nawet trudno rozmawiać w obliczu tego, co się dzieje, ale skoro mówimy o perspektywach, to są one według mnie dramatyczne. Nie czarujmy się – czeka nas bieda, a część klubów w sposób naturalny zniknie z siatkarskiej mapy. Może natomiast wreszcie ograniczone zostaną sztaby szkoleniowe, które rozrosły się w ostatnich latach na wyrost, a także zarobki zupełnie nieproporcjonalne w wielu przypadkach do czasu spędzonego na treningach – uważa doświadczony trener.Szkoleniowiec, który przed laty za czasów swojej trenerskiej kariery prowadził z powodzeniem zarówno siatkarzy BBTS-u, jak i siatkarki BKS-u, nie wróży także pozytywnej najbliższej przyszłości dla wspomnianych klubów. – Samorządy nie będą w stanie pomagać klubom w takim stopniu, jak dotychczas. Nie spodziewam się, aby w Bielsku-Białej było inaczej, bo zwyczajnie nie będzie czym dzielić. Biznes prywatny również ten kryzys odczuje – dodaje Wiktor Krebok.

Miniony sezon dla bielskiej siatkówki nie był udany. BBTS nie zdołał zrealizować celu awansu do Plus Ligi, zaś zawodniczki znad Białej zaliczyły istotny spadek w tabeli w porównaniu do poprzednich rozgrywek. – Nie sądzę, aby klub z Nysy wypuścił nadarzającą się szansę, aby zagrać w elicie. Od dłuższego czasu jest tam „ciśnienie” na awans. Nas na to nie stać. Siatkarki nie mogły realnie myśleć o walce o medale. Potwierdziło się, że miejsca w przedziale 6-8. to maksimum – zakończył doświadczony trener.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved