Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Wiktor Krebok: Klubowy budżet daleki jest od tego z czasów, gdy siatkarki BKS walczyły o medale

Wiktor Krebok: Klubowy budżet daleki jest od tego z czasów, gdy siatkarki BKS walczyły o medale

– Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że BKS-u obecnie po prostu na więcej raczej nie stać. Klubowy budżet daleki jest od tego z czasów, gdy siatkarki BKS walczyły o medale. Poza tym pojawiły się różne perturbacje kadrowe. Latem odeszło kilka zawodniczek pierwszoplanowych, a w trakcie tego sezonu czeska rozgrywająca Pavla Smidova, będąca istotnym ogniwem drużyny – powiedział Wiktor Krebok. 

Zawodnicy BBTS Bielsko-Biała źle rozpoczęli sezon. Zespół mający medalowe aspiracje po kilku kolejkach znajdował się w dolnych rejonach tabeli. Nastąpiła zmiana na stanowisku trenera zespołu, został nim Harry Brokking. – Rozpoczynając od siatkarzy BBTS trzeba zaznaczyć, że oczekiwania przed sezonem były bardzo duże. Zespół miał odnosić kolejne zwycięstwa i stanowić istotną siłę w I lidze. Tymczasem po wielu kiepskich i przegranych meczach doszło do zmiany trenera. Okazała się ona w pełni trafiona. Zawodnicy przede wszystkim uwierzyli na nowo w swoje możliwości – stwierdził Wiktor Krebok.Ten ruch przyniósł pozytywny skutek, bowiem zawodnicy BBTS-u mają za sobą serię 6 zwycięstw i awansowali na 3. lokatę w lidze. – Siatkarze, którzy są dziś w BBTS udowodnili, że potrafią grać. Do sezonu nie zostali jednak dobrze przygotowani i było to widać, jak na dłoni. Przyszedł nowy trener, poukładał zespół i ten zaczął się spisywać znacznie lepiej. Miłym akcentem końcówki roku było zdobycie Pucharu Polski szczebla I-ligowego. Aż chciałoby się życzyć wygrania trofeum tego z „dużej” ligi. Liczę w każdym razie, że jesteśmy świadkami początku czegoś pozytywnego na przyszłość – dodał były szkoleniowiec reprezentacji Polski.

A jak Krebok ocenia postawę BKS-u Stal Bielsko-Biała, które obecnie zajmują 6. miejsce w Lidze Siatkówki Kobiet? – Moim zdaniem dziewczyny grają tak, jak się tego w zasadzie spodziewaliśmy. To zespół, który jest na ten moment poza medalowymi aspiracjami. Nie ma w nim gwiazd, a też możliwości klubu są takie, a nie inne. BKS walczy w tym sezonie o 5. miejsce, które powinno być satysfakcjonujące – przyznał. – Trzeba sobie uczciwie powiedzieć, że BKS-u obecnie po prostu na więcej raczej nie stać. Klubowy budżet daleki jest od tego z czasów, gdy siatkarki BKS walczyły o medale. Poza tym pojawiły się różne perturbacje kadrowe. Latem odeszło kilka zawodniczek pierwszoplanowych, a w trakcie tego sezonu czeska rozgrywająca Pavla Smidova, będąca istotnym ogniwem drużyny. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Więcej szans na grę mają młodsze siatkarki, oby tylko nie chciały za szybko szukać opcji przenosin do innych klubów, jak stało się to choćby z Julką Nowicką. Regularnego grania nic nie jest w stanie zastąpić. To najważniejsze i w dłuższej perspektywie indywidualnego rozwoju nieprzeliczalne na żadne pieniądze – zakończył Wiktor Krebok.

*cały wywiad na stronie sportowebeskidy.pl

źródło: inf. własna, sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved