Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wietrzenie szatni w Developresie?

Wietrzenie szatni w Developresie?

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Zanosi się na spore zmiany personalne w Developresie SkyRes Rzeszów, który zajął dopiero jedenaste miejsce w Orlen Lidze, wyprzedzając tylko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Taki wynik nie zadowolił ani kibiców, ani rzeszowskich działaczy, którzy przymierzają się do rewolucji kadrowej w zespole, na ławce trenerskiej którego nadal zasiadał będzie Jacek Skrok.

Developres Rzeszów od kilku lat wspinał się po szczebelkach siatkarskiej drabinki, docierając aż do Orlen Ligi. W zakończonym już sezonie miał zrobić kolejny krok i poprawić wynik osiągnięty wcześniej. Ambicje i plany były duże, ale brutalnie zweryfikowała je sportowa rzeczywistość. Wyników nie poprawiła ani roszada na ławce trenerskiej rzeszowskiej ekipy, na której Mariusza Wiktorowicza zastąpił Jacek Skrok, ani dołączenie do zespołu Ewy Cabajewskiej oraz Justyny Raczyńskiej. Mimo że Developres w rundzie zasadniczej odniósł pięć zwycięstw, czyli spełnił warunek stawiany przez PLPS, by nadal grać w Orlen Lidze, w play-off najlepiej już się nie spisał. Wystarczy wspomnieć, że wymęczył zwycięstwo w rywalizacji z KSZO i ostatecznie zakończył sezon na jedenastej pozycji, która jest zdecydowanie poniżej oczekiwań wszystkich związanych z rzeszowskim środowiskiem siatkarskim.Przede wszystkim nietrafione zostały zagraniczne transfery. Z Nikoliną Jelić klub rozwiązał kontrakt jeszcze w połowie sezonu, a poniżej oczekiwań spisały się Weseła Bonczewa i Ana Otasević, które też mają opuścić Rzeszów. – Wyjeżdżam. Szkoda, bo chciałam dalej grać w Developresie. Spodobało mi się u was. Nawet zima, którą wszyscy mnie straszyli, nie była taka zła – podkreśliła druga z zawodniczek.

Inne siatkarki też zawiodły. Zanosi się więc na to, że większość z nich będzie musiała szukać nowych pracodawców. Z roli liderki nie do końca wywiązała się Joanna Kapturska. Nieoficjalnie mówi się, że klub nie przedłuży umowy z Agatą Skibą, Pauliną Głaz, Eweliną Janicką i Dominiką Nowakowską. Niepewna jest przyszłość Ewy Cabajewskiej oraz powracających do gry po urlopie macierzyńskim – Magdaleny Olszówki i Pauli Szeremety, zaś Justynę Raczyńską czeka urlop macierzyński. Znaków zapytania jest bardzo dużo. Przesądzone jest za to pozostanie w podkarpackim zespole Lucyny Borek. – Chyba nikt mi głowy nie urwie za to, że to powiem, ale zostaje – skomentowała libero Developresu, na ławce trenerskiej którego w dalszym ciągu ma zasiadać Jacek Skrok.

Zobacz również:
Karuzela Transferowa Orlen Ligi

źródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved