Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wiemy, kto będzie reprezentował polskie ligi w europejskich pucharach

Wiemy, kto będzie reprezentował polskie ligi w europejskich pucharach

fot. Łukasz Krzywański

ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź zagrają w siatkarskiej Lidze Mistrzyń, Chemik Police w Pucharze CEV a Developres SkyRes Rzeszów najprawdopodobniej w Pucharze Challenge. W Lidze Mistrzów PlusLigę reprezentować będą ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Onico Warszawa i Jastrzębski Węgiel, Warta Zawiercie zagra w Pucharze Challenge. O dziką kartę w Pucharze CEV będą starali się bełchatowianie.

Z rankingu CEV na sezon 2019/2020 wynika, że Polskę w pucharach europejskich mogą reprezentować cztery drużyny męskie i cztery żeńskie. Wiadomo już, że Polska ma dwa miejsca w siatkarskiej Lidze Mistrzyń. Zajmą je mistrz kraju, ŁKS Commercecon Łódź oraz wicemistrz, Grot Budowlani Łódź. Oba kluby potwierdziły chęć uczestnictwa w tych rozgrywkach i rozpoczną je od fazy grupowej, w której wystąpi 20 zespołów.Zdobywca Pucharu Polski, czyli Chemik Police, uzyskał prawo gry w Pucharze CEV. W tych rozgrywkach chciałby zagrać również brązowy medalista mistrzostw Polski, Developres SkyRes Rzeszów, ale póki co przysługuje mu miejsce w Pucharze Challenge. – Zgłaszamy się do Pucharu Challenge, ale jeśli zwolni się miejsce w Pucharze CEV, to jesteśmy chętni je zająć – mówi Marek Pieniążek, wieceprezes Developresu.

Polska ma trzy miejsca w przyszłorocznej Lidze Mistrzów. Zagrają w niej medaliści PlusLigi, czy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Onico Warszawa i Jastrzębski Węgiel. Czwarty zespół tegorocznych rozgrywek, Warta Zawiercie, uzyskał prawo gry w Pucharze Challenge i z naszych informacji wynika, że zawiercianie zgłosili się do rozgrywek i w nadchodzącym sezonie zadebiutują na europejskich parkietach. Chęć gry w europejskich pucharach ma również szósty zespół PlusLigi, Skra Bełchatów. Niewykluczone, że bełchatowianie będą się ubiegać o „dziką kartę” w Pucharze CEV. Będzie to możliwe w przypadku wolnych miejsc przy braku zgłoszeń z innych europejskich federacji.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved