Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wieloletni reprezentant Brazylii zakończył karierę

Wieloletni reprezentant Brazylii zakończył karierę

fot. archiwum

Wicemistrz olimpijski z Londynu, mistrz świata z 2010 roku i czterokrotny zwycięzca Ligi Światowej, Brazylijczyk Sidao, postanowił zakończyć sportową karierę. 37-letni środkowy poinformował o swojej decyzji w wywiadzie dla brazylijskiej stacji SporTV. Miniony sezon spędził w SESI Sao-Paulo.

Sidao, czyli Sidnei Dos Santos Junior, zdradził, że kończy siatkarską karierę z powodów rodzinnych. Postanowił spędzać więcej czasu z najbliższymi, żoną Dani Lins, która również jest siatkarką (mistrzynią olimpijską z Londynu – przyp. red.) oraz dwuletnią córeczką.W swojej ponaddwudziestoletniej karierze Brazylijczyk występował głównie w klubach rodzimej ligi, m.in. Funvic/Taubate i aż trzykrotnie w SESI Sao-Paulo (w latach 2009-2014, 2015-2017 i 2019-2020). Trzy sezony spędził też we włoskiej Modenie (2006-2009). Na swoim koncie ma m.in. dwa mistrzostwa Brazylii, Puchar Brazylii oraz Puchar Challenge.

Z reprezentacją Canarinhos aż siedem razy stawał z kolei na podium Ligi Światowej, zdobywając cztery złote i trzy srebrne medale tej imprezy. W 2010 roku wywalczył mistrzostwo świata, a dwa lata później w Londynie został wicemistrzem olimpijskim. Nie zabrakło go też w składzie Brazylii podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata 2014, kiedy w finale jego drużyna uległa reprezentacji Biało-Czerwonych.

źródło: gazetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved