Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Wielkie pieniądze dla zwycięzcy Ligi Światowej

Wielkie pieniądze dla zwycięzcy Ligi Światowej

fot. archiwum

Liga Światowa to nie tylko wielkie grzywny w przypadku „odpuszczenia” niektórych rozgrywek przez siatkarzy (o czym prawie przekonała się reprezentacja Polski), ale także wielkie kwoty dla zwycięzców. Mimo tego, że wspomniany turniej w tym sezonie nie jest imprezą docelową – wiadomo, że ważniejsze są sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro – to gra będzie szła o duże pieniądze. Pula nagród wynosi 2,2 mln dolarów.

Polacy są w komfortowej sytuacji, bo z racji tego, że w lipcu w Krakowie będą gospodarzami turnieju finałowego, już przed rozpoczęciem rozgrywek są w nim pewni udziału. Jeśli nie uda im się awansować do półfinału i zajmą miejsca 5-6, dostaną 75 tysięcy dolarów. Najlepsza drużyna Ligi Światowej może liczyć na premię w wysokości miliona dolarów, a zespół, który przegra w finale, otrzyma połowę tej kwoty. 300 tysięcy dolarów trafi do trzeciego, a 150 tysięcy do czwartego zespołu rozgrywek. Solidnie nagrodzeni będą też najlepsi siatkarze turnieju.MVP turnieju finałowego dostanie czek na 30 tysięcy dolarów, a wybrani do drużyny marzeń – rozgrywający, atakujący, dwóch przyjmujących, dwóch środkowych i libero – zarobią po 10 tysięcy dolarów. Każda federacja indywidualnie ustala z drużynami podział nagród za grę w Lidze Światowej.

Nieoficjalnie wiadomo, że Polski Związek Piłki Siatkowej wypłaca drużynie 60 procent wygranych na boisku pieniędzy. Rozgrywki Ligi Światowej rozpoczną się w czwartek w Rio de Janeiro meczem Brazylia – Iran. Polacy swój dziewiętnasty sezon w tym turnieju zaczną piątkowym meczem z Bułgarią w Kaliningradzie.

Więcej w Dzienniku Łódzkim

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved