Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielkie nazwiska przyciągnęły Brizarda

Wielkie nazwiska przyciągnęły Brizarda

fot. Onico Warszawa

Dwudziestodwuletni Antoine Brizard poprowadzi grę ONICO Warszawa w przyszłym sezonie. Reprezentant Les Bleus nie ukrywa, że czynnikiem, który zadecydował o przenosinach z wicemistrza Ligue A do stolicy Polski, była możliwość gry oraz nazwiska Pawła Zagumnego oraz Stephane’a Antigi, który we Francji uważany jest za legendę. Były selekcjoner biało-czerwonych bardzo szybko dogadał się z Antoine’em Brizardem odnośnie przenosin do Warszawy. – Pierwszy kontakt, jaki miałem z klubem, to głównie ten przez Stephane’a, z który rozmawiałem o projekcie, drużynie itd. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się w okolicach lutego – przyznaje gracz. 

Dlaczego chciałeś grać w ONICO Warszawa?Antoine Brizard:  Był to dla mnie idealny kompromis. Nie chciałem iść do wielkiego europejskiego klubu, gdzie nie miałbym szansy grania, ale nie chciałem również iść do słabej drużyny, gdzie co chwilę bym przegrywał, dlatego projekt warszawskiej ekipy był dla mnie najlepszy. Ponadto możliwość pracy z takimi legendami jak Antiga czy Zagumny jest również bardzo kusząca.

Kto pierwszy do ciebie zadzwonił, Stephane Antiga czy Paweł Zagumny?

– Stephane pierwszy zadzwonił. Mamy tego samego managera, więc to ułatwiło sprawę.

Jak długo jesteś już w kontakcie z ONICO Warszawa?

– Pierwszy kontakt, jaki miałem z klubem, to głównie ten przez Stephane’a, z który rozmawiałem o projekcie, drużynie itd. Wydaje mi się, że wszystko zaczęło się w okolicach lutego. Następnie mój agent rozmawiał z władzami klubu o kontrakcie, ale ja jeszcze z nimi bezpośrednio nie.

Pojawiły się jakieś inne oferty?

– Tak, miałem kilka propozycji z klubów francuskich, ale jako że szybko dogadałem się już z ONICO, to mój agent nawet mi ich nie przedstawiał.

Jaki jest zatem cel na sezon 2017/2018 dla ONICO Warszawa?

– Głównym celem jest przede wszystkim grać dobrze w siatkówkę, żeby ludziom chciało się na nas przychodzić na Torwar, a później będziemy chcieli się uplasować na jak najwyższym miejscu w PlusLidze.

Będziesz pierwszym rozgrywającym zespołu? Wiesz z kim będziesz konkurował na pozycji?

– Tak, normalnie powinienem być pierwszym rozgrywającym, ale żeby tak się stało, muszę pokazać Stephane’owi, że wiem, jak prowadzić dobrze grę drużyny i że ciężko na to pracuję każdego dnia. Trener powiedział mi, kto będzie drugim rozgrywającym, ale nie wiem, czy klub to już ogłosił, dlatego wolę nic nie mówić.

Co wiesz o lidze polskiej?

– Wiem, że to bardzo mocna liga z bardzo dobrymi siatkarzami, jedna z lepszych na świecie! Siatkówka jest niezwykle ważnym sportem w Polsce i ludzie szaleją na jej punkcie, a sale są wypełnione kibicami. Wszystkie kluby są bardzo profesjonalne i bardzo dobrze ustrukturyzowane. Myślę, że to jest główna różnica między PlusLigą a ligą francuską.

Jaki jest główny cel na ten sezon reprezentacji Francji?

– Głównym celem są nadchodzące kwalifikacje do mistrzostw świata 2018. To lato w ogóle będzie mocno przeładowane, bo mamy jeszcze między innymi Ligę Światową i mistrzostwa Europy w Polsce!

Team Yavbou to grupa kumpli, a ty jesteś w niej nowy. Jak cię zaakceptowali? Macie jakieś specjalne rytuały wkupnego?

– Miałem już krótki epizod w drużynie tamtego lata, więc z integracją w tym roku nie było problemów, tym bardziej że jest wielu młodych graczy. Zostałem dobrze zaakceptowany, podobnie jak reszta nowych zawodników. Mamy taki mały rytuał, że każdy nowy musi zaśpiewać piosenkę, ale ja to już zrobiłem w poprzednim roku. (śmiech)

Kto jest prawdziwym szefem grupy?

– Szczerze mówiąc, to nie ma takiego. Są ci, którzy grają w reprezentacji od dawna i czują się luźno, ale nikt nie wywyższa się ponad grupę.

Jaka będzie twoja rola w reprezentacji? Laurent Tillie obiecał ci szansę na grę?

– Laurent nic mi nie obiecywał. Numerem 1 jest Totti [Benjamin Toniutti – przyp. red.] – to jest niesamowity rozgrywający, jeden z najlepszych na świecie. Postaram się wnieść maksymalnie dużo do drużyny, jeśli już dostanę szansę gry, ale nie mam żadnych szczególnych oczekiwań, jeśli chodzi o czas spędzony na boisku.

Zobacz również:
Karuzela transferowa

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved