Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wielkie kłopoty we włoskiej kadrze

Wielkie kłopoty we włoskiej kadrze

fot. cev.eu

Włosi to z pewnością jedna z drużyn wymieniana w gronie faworytów do tytułu mistrza Europy. Azzurri w niedzielę zmierzą się w meczu 1/8 finału z reprezentacją Turcji. Jednak tuż po zakończeniu fazy grupowej i porażce 1:3 z reprezentacją Francji na drużynę Gianlorenzo Blenginiego spadła fala kłopotów.

Pierwszym z problemów jest uraz przyjmującego. Filippo Lanza pod koniec pojedynku z Francją doznał urazu mięśnia lędźwiowego większego, który odpowiedzialny jest za utrzymanie kręgosłupa w pionie. Przyjmującego poddano badaniom, które wykazały, że nie zdąży powrócić do zdrowia przed końcem turnieju. Tak więc decyzją sztabu szkoleniowego Lanza w niedzielę opuści Francję, by w rodzinnym kraju w spokoju leczyć kontuzję i przygotowywać się do sezonu klubowego. Podróż do Nantes, gdzie rozegrane zostaną  mecze 1/8 finału i ćwierćfinały, zarówno dla Francji i Włoch opóźniła się z powodu alarmu bombowego na lotnisku w Montpellier.Na sobotnim treningu włoski zespół musiał radzić sobie bez Simone Giannelliego, Daniele Lavii i Massimo Colaciego. Cała trójka wraz z częścią sztabu szkoleniowego zostali w łóżkach walcząc z zatruciem pokarmowym i wysoką gorączką.

Włochy – Turcja to jedyny z meczów 1/8 finału, który zostanie rozegrany w niedzielę. Azzurri – jeśli awansują, ponownie zmierzą się z reprezentacją Francji. – Nareszcie dotarliśmy do tej gorącej fazy turnieju. Czeka nas mecz z Turcją, a ja znam tych siatkarzy i wiem, że to drużyna na poziomie. Będzie ciężko, ale my musimy być gotowi, musimy podejść do meczu jak najbardziej na poważnie i od początku wywrzeć na nich presję, a potem próbować wygrać całe spotkanie. Zaczęliśmy fazę grupową tak sobie, ale jest już lepiej. Co prawda jeszcze nie prezentujemy się na poziomie, na którym wszyscy chcielibyśmy grać, ale to na takim długim turnieju normalne. Inne zespoły też mają swoje kłopoty. Wiedzieliśmy, że to będą długie i skomplikowane zmagania. Poza meczem z Turcją na razie nic nas nie interesuje. Musimy jeszcze popracować nad małymi detalami, ale są to elementy, które damy radę poprawić po prostu grając. Dlatego tak zależy mi na tym, żeby zagrać z Turcją dobrze. Chcemy wygrać, bo to doda nam wiary w siebie i większej świadomości. Takiego potrzebnego kopa – mówił Osmany Juantorena, przyjmujący reprezentacji Włoch.

Zobacz również:
Wyniki fazy pucharowej mistrzostw Europy

źródło: FIPAV, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved