Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wielki powrót w Sir Safety Perugia, Daniel Castellani za burtą

Wielki powrót w Sir Safety Perugia, Daniel Castellani za burtą

fot. FIVB

Po rozstaniu z reprezentacją Iranu Slobodan Kovac długo nie narzekał na brak pracy. Jak informują włoskie media, szkoleniowiec wraca do Serie A. Po rocznym rozbracie z Sir Safety Perugia trener zdecydował się na powrót do Italii, posadę stracił natomiast Argentyńczyk – Daniel Castellani. Nowy szkoleniowiec na ławce trenerskiej bianconerich zadebiutuje w najbliższą niedzielę w meczu Perugii z Latiną.

O oficjalnej zmianie szkoleniowca Sir Safety Perugia poinformowała na swojej stronie internetowej, jednocześnie włodarze klubu podziękowali dotychczas prowadzącemu zespół Danielowi Castellaniemu, podkreślając jego zaangażowanie, wkład pracy i życząc powodzenia na dalszym etapie kariery.Przyczyną zmian na stanowisku trenera były niezadowalające wyniki zespołu, o czym mówił prezes Sir Safety Perugia. – Trener Castellani jest przede wszystkim dobrym człowiekiem, podchodzącym do pracy z dużym zaangażowaniem i charakteryzujący się dobrym przygotowaniem technicznym, jednak piąte miejsce w ligowej klasyfikacji, jakie aktualnie zajmujemy, nie jest tym, czego oczekiwaliśmy. Nasze ambicje są większe, tym bardziej w odniesieniu do zbliżających się kwalifikacji do Pucharu Włoch. Dlatego też zdecydowaliśmy się na zmianę trenera – podkreślał prezes Sirci.

Żegnając się z Argentyńczykiem, przedstawiciele bianconerich potwierdzili doniesienia o powrocie do Perugii Slobodana Kovaca. Były trener reprezentacji Iranu ma na koncie kilkuletnią współpracę z „Block Devils”, prowadząc zespół m.in. do finału Pucharu Włoch i scudetto w sezonie 2013/2014. Pozycja Kovaca w Perugii jest więc dość pewna, uzasadniając podpisanie kontraktu z nowym trenerem, prezes Sirci wspomniał również o dotychczasowych osiągnięciach Serba. – Boban jest trenerem, który zostawił tutaj wielkie piętno, osoba bardzo ważna dla całej naszej społeczności, ale też szkoleniowcem, z którym zawsze mieliśmy dobre relacje. Kiedy tylko więc nadarzyła się okazja, postanowiliśmy go złapać. Mówimy przecież o jednym z najlepszych trenerów i jestem przekonany, że jego charakter i praca wpłynie na morale naszego zespołu – przyznał.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved