Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wielki powrót Andrzeja Kowala

Wielki powrót Andrzeja Kowala

Na stanowisku trenera Asseco Resovii Rzeszów nastąpiła zmiana. Włoskiego szkoleniowca Roberto Serniottiego zastąpi dobrze znany rzeszowskim kibicom  Andrzej Kowal. – Drużyna potrzebuje nowego bodźca – przyznał prezes Bartosz Górski.

W ostatnim czasie Asseco Resovii Rzeszów nie wiedzie się najlepiej. Rzeszowianie zajmują obecnie szóste miejsce, jednak ósmy Espadon traci do nich tylko jeden punkt. W 12. kolejce siatkarze z Rzeszowa przed własną publicznością ulegli 0:3 stołecznej drużynie. – Czarę goryczy przelała ostatnia porażka z ONICO Warszawa – przyznał w rozmowie z Przeglądem Sportowym Bartosz Górski, prezes klubu z Rzeszowa. Rzeszowianie do tej pory wygrali siedem meczów i mają na swoim koncie 20 punktów.  – Drużyna potrzebuje nowego bodźca – dodał prezes Górski.Zgodnie z informacjami Przeglądu Sportowego sztab szkoleniowy ma pozostać bez zmian, a na stanowisku pierwszego szkoleniowca szykuje się wielki powrót. – Zespół poprowadzi Andrzej Kowal – potwierdził Bartosz Górski. Andrzej Kowal w latach 2004-2017 był w sztabie Resovii. Od 2011 roku samodzielnie prowadził zespół i już rok później sięgnął po pierwsze mistrzostwo Polski. Oprócz niego razem z Asseco Resovią zdobył między innymi srebro Ligi Mistrzów. Szkoleniowiec drużynę opuścił w kwietniu tego roku. – W tym roku brak tego finału na pewno tę decyzję przyspieszył. Nie ukrywam, że jest to dla mnie rozczarowanie, stąd ta decyzja stała się w tym momencie realna. Ona jednak dojrzewała od dłuższego czasu. Sześć lat pracy w jednym klubie, który cały czas gra o wysokie cele, daje prawo do bycia zmęczonym – wyjaśniał wtedy Kowal.

Informację o zmianach potwierdził klub z Rzeszowa, publikując oświadczenie:

Asseco Resovia Rzeszów informuje, że w dniu dzisiejszym klub rozwiązał umowę z trenerem Roberto Serniottim. Dziękujemy trenerowi za zaangażowanie i wykonaną pracę.

Jednocześnie informujemy, że klub powierzył rolę pierwszego trenera Andrzejowi Kowalowi.

źródło: assecoresovia.pl, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-12-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved