Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Więcej zespołów w finałach mistrzostw Europy

Więcej zespołów w finałach mistrzostw Europy

fot. CEV

Tuż po oficjalnym ogłoszeniu nowego formatu najważniejszych europejskich rozgrywek klubowych Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej poinformowała o zmianach w najważniejszych zawodach reprezentacji narodowych w Europie.

Po wnikliwym przeanalizowaniu rozgrywek i szczegółowych konsultacjach z wieloma zainteresowanymi stronami podjęto decyzję o zwiększeniu liczby uczestników finałowej rundy mistrzostw Europy do 24, a maksymalnej liczby organizatorów do czterech. Obie zmiany mają na celu przede wszystkim zwiększenie ekspozycji tych rozgrywek w Europie.Rozszerzenie liczby uczestników pozwoli ośmiu dodatkowym narodowym federacjom doświadczyć i wykorzystać udział w tej fazie rozgrywek do rozpropagowania siatkówki w ich krajach podczas każdej kolejnej edycji ME.

Zmiany zaczną obowiązywać, począwszy od mistrzostw Europy 2019. Europejska konfederacja zwróciła się do ESOC (European Sports Organising Commission) z prośbą o opracowanie pełnej koncepcji technicznej nowego formatu zawodów. Projekt zostanie przeanalizowany i ma być ostatecznie zatwierdzony na zebraniu Zarządu CEV, zaplanowanym na 10-11 czerwca w Rzymie.

Ewentualne zatwierdzenie koncepcji rozgrywek w czerwcu otworzy proces zgłaszania kandydatur, w którym od narodowych federacji będzie się oczekiwać współpracy przy wspólnym aplikowaniu o prawo do zorganizowania tych najważniejszych europejskich zawodów w roku 2019 i w kolejnych latach. CEV będzie następnie ściśle współpracować z wyłonionymi organizatorami i wspierać ich w przygotowaniu najlepszych siatkarskich widowisk w Europie.

źródło: CEV, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved