Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wicemistrzyni Europy zakończyła karierę

Wicemistrzyni Europy zakończyła karierę

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych siatkarek reprezentacji Niemiec zakończyła swoją przygodę z siatkówką. Po trzynastu latach gry w kadrze Denise Hanke zakończyła karierę. W sezonie 2014/2015 rozgrywająca broniła barw Impelu Wrocław.

Urodzona w 1989 roku Denise Hanke przez większość swojej zawodowej kariery związana była z SSC Palmberg Schwerin. W tym klubie występowała aż przez dziesięć sezonów. W swojej klubowej karierze zdobyła sześć mistrzostw Niemiec, trzykrotnie wygrywała także puchar swojego kraju, a także dwukrotnie została wyróżniona tytułem MVP sezonu. Dwa lata spędziła w ligach zagranicznych: w sezonie 2013/14 była zawodniczką Eczacibasi Stambuł, a rok później przeniosła się do Impelu Wrocław. – Decyzja o zakończeniu kariery po tym sezonie i rozpoczęciu nowego rozdziału w moim życiu została podjęta dawno temu – przyznała siatkarka.– Plan był jednak taki, że bardzo chciałam, żebyśmy odzyskali mistrzowski tytuł z drużyną, która zawsze była bliska mojemu sercu i odejść w tym pięknym momencie. Po zakończeniu sezonu byłam zdenerwowana  i myślałam ,,Po takiej długiej, wspaniałej karierze, bez mistrzostwa, bez odpowiedniego zakończenia?” To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęłam i biłam się z myślami przez długi czas. (…) Jednak nie muszę już niczego więcej udowadniać. Wolę, żeby SSC Palmberg Schwerin został odbudowany – stwierdziła Denise Hanke.

Rozgrywająca przez była także filarem reprezentacji Niemiec, rozegrała w narodowych barwach aż 240 spotkań. Jej największym osiągnięciem w kadrze było wicemistrzostwo Europy zdobyte w 2013 roku, cztery lata wcześniej wywalczyła także brąz World Grand Prix. – Jestem bardzo dużym fanem Denise. Jako trener i kibic siatkówki jestem smutny, że taka zawodniczka kończy swoją karierę. Nigdy nie miałem kapitana z takimi psychologicznymi umiejętnościami jak Denise i nie mógłbym prosić o nikogo lepszego – powiedział trener reprezentacji Niemiec, Felix Koslowski.  – Czas spędzony w reprezentacji był dla mnie wyjątkowy, widziałam tyle miejsc, zagrałam wiele spotkań, doświadczyłam wzlotów i upadków, poznałam ludzi. Ten długi rozdział mojego życia został zamknięty. Doświadczenia i wspomnienia pozostaną w moim sercu – zakończyła Denise Hanke.

źródło: inf. własna, www.volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved