Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wicemistrzyni Europy zakończyła karierę

Wicemistrzyni Europy zakończyła karierę

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych siatkarek reprezentacji Niemiec zakończyła swoją przygodę z siatkówką. Po trzynastu latach gry w kadrze Denise Hanke zakończyła karierę. W sezonie 2014/2015 rozgrywająca broniła barw Impelu Wrocław.

Urodzona w 1989 roku Denise Hanke przez większość swojej zawodowej kariery związana była z SSC Palmberg Schwerin. W tym klubie występowała aż przez dziesięć sezonów. W swojej klubowej karierze zdobyła sześć mistrzostw Niemiec, trzykrotnie wygrywała także puchar swojego kraju, a także dwukrotnie została wyróżniona tytułem MVP sezonu. Dwa lata spędziła w ligach zagranicznych: w sezonie 2013/14 była zawodniczką Eczacibasi Stambuł, a rok później przeniosła się do Impelu Wrocław. – Decyzja o zakończeniu kariery po tym sezonie i rozpoczęciu nowego rozdziału w moim życiu została podjęta dawno temu – przyznała siatkarka.– Plan był jednak taki, że bardzo chciałam, żebyśmy odzyskali mistrzowski tytuł z drużyną, która zawsze była bliska mojemu sercu i odejść w tym pięknym momencie. Po zakończeniu sezonu byłam zdenerwowana  i myślałam ,,Po takiej długiej, wspaniałej karierze, bez mistrzostwa, bez odpowiedniego zakończenia?” To była najtrudniejsza decyzja, jaką kiedykolwiek podjęłam i biłam się z myślami przez długi czas. (…) Jednak nie muszę już niczego więcej udowadniać. Wolę, żeby SSC Palmberg Schwerin został odbudowany – stwierdziła Denise Hanke.

Rozgrywająca przez była także filarem reprezentacji Niemiec, rozegrała w narodowych barwach aż 240 spotkań. Jej największym osiągnięciem w kadrze było wicemistrzostwo Europy zdobyte w 2013 roku, cztery lata wcześniej wywalczyła także brąz World Grand Prix. – Jestem bardzo dużym fanem Denise. Jako trener i kibic siatkówki jestem smutny, że taka zawodniczka kończy swoją karierę. Nigdy nie miałem kapitana z takimi psychologicznymi umiejętnościami jak Denise i nie mógłbym prosić o nikogo lepszego – powiedział trener reprezentacji Niemiec, Felix Koslowski.  – Czas spędzony w reprezentacji był dla mnie wyjątkowy, widziałam tyle miejsc, zagrałam wiele spotkań, doświadczyłam wzlotów i upadków, poznałam ludzi. Ten długi rozdział mojego życia został zamknięty. Doświadczenia i wspomnienia pozostaną w moim sercu – zakończyła Denise Hanke.

źródło: inf. własna, www.volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę