Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Wicemistrz Turcji zawita do bełchatowskiej Energii

Wicemistrz Turcji zawita do bełchatowskiej Energii

fot. Katarzyna Antczak

BBSK Stambuł będzie kolejnym zespołem, który sprawdzi formę PGE Skry przed zbliżającym się sezonem. Bełchatowianie zmierzą się z wicemistrzem Turcji podczas drugiego dnia VI Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skry Bełchatów, będącego częścią czwartego Siatkarskiego Weekendu Mocy. Spotkanie zostanie rozegrane w hali Energia 24 września o godz. 17:00. W barwach tureckiego klubu od tego sezonu występować będzie były przyjmujący PGE Skry.

Zespół, który ma w swojej kolekcji mistrzostwo Turcji, dwa srebrne i brązowe medale krajowych rozgrywek oraz superpuchar kraju, przyjedzie do Bełchatowa już 19 września. Pod dachem Energii będzie przygotowywał się do towarzyskiego spotkania z PGE Skrę i startu rozgrywek Aroma 1. Lig oraz występów w Lidze Mistrzów.Przed nadchodzącym sezonem wicemistrz Turcji dokonał znaczących wzmocnień. Do kadry zespołu dołączyli m.in. mistrzowie Europy – Antonin Rouzier, Nicolas Le Goff i dobrze znany bełchatowskiej publiczności Nicolas Marechal, dla którego będzie to pierwszy występ przeciwko PGE Skrze po zmianie barw klubowych.

Rywalizacja z uznanym przeciwnikiem to kontynuacja poprzednich zlotów. W 2013 roku PGE Skra zagrała z CBL Polonią Londyn, rok później z Arkasem Izmir, a w ubiegłym roku do Bełchatowa przyjechała Legia Warszawa. Przed startem najbliższego sezonu bełchatowianie ponownie spotkają się z tureckim zespołem. Tym razem będzie to BBSK.

Mecz otwierający sezon w Bełchatowie zagramy z drużyną ze Stambułu, w składzie której w nadchodzącym sezonie zagrają tacy zawodnicy jak Marechal czy Rouzier. Zapraszam wszystkich kibiców PGE Skry Bełchatów na szósty zlot – zachęca prezes PGE Skry Konrad Piechocki.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved