Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Wicemistrz Europy i mistrz Polski wzmocnił sztab szkoleniowy ŁKS-u Łódź

Wicemistrz Europy i mistrz Polski wzmocnił sztab szkoleniowy ŁKS-u Łódź

fot. lkscommerceconlodz.pl

Od sezonu 2019/2020 powiększy się sztab szkoleniowy ŁKS-u Commercecon Łódź. Dołączy do niego trener przygotowania motorycznego. Będzie nim rekordzista Polski w biegach przez płotki, doskonale znany nie tylko w Łodzi, Tomasz Nagórka.

Na przełomie lat 80. i 90. Tomasz Nagórka należał do najlepszych płotkarzy Europy.  W 1992 roku zdobył wicemistrzostwo Europy w biegu na 60 m. Dwa lata wcześniej, podczas ME w Splicie, uplasował się na 4. miejscu w biegu na 110 m. Wśród jego osiągnięć znajdziemy również mistrzostwo Polski w biegu na 110 m przez płotki (1990) i oraz trzykrotne mistrzostwo kraju na 60 m przez płotki w hali (1989, 1990, 1992). W 1989 roku otrzymał Złote Kolce, czyli nagrodę dla najlepszego polskiego lekkoatlety sezonu.Poza zakończeniu kariery zajął się przygotowaniem motorycznym sportowców. Przez kilka lat pracował z m.in. z zawodniczkami Grota Budowlani Łódź.  – Stawialiśmy na trenera przygotowania motorycznego, który ma doświadczenie w siatkówce. To liczy się najbardziej. Bardzo się cieszymy, że Tomek wzmocni nasze szeregi. Jest doświadczonym trenerem, który ma za sobą bogatą karierę sportową. Zna zatem codzienność zawodowego sportowca od podszewki. Liczymy na to, że wraz z Markiem Solarewiczem i resztą sztabu stworzy dobrą jakość, która pomoże nam się rozwijać – przyznała dyrektor klubu z Łodzi, Katarzyna Sielicka.

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved