Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wiadomo, kiedy Leon zadebiutuje w reprezentacji

Wiadomo, kiedy Leon zadebiutuje w reprezentacji

fot. Klaudia Piwowarczyk

Po wielu latach oczekiwań Wilfredo Leon doczeka się debiutu w reprezentacji Polski. Jeden z najlepszych siatkarzy na świecie zadebiutuje w biało-czerwonych barwach 9 sierpnia. Potwierdził to prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

24 lipca 2019 mija karencja i wtedy Wilfredo Leon może już oficjalnie zagrać w każdym meczu, nawet w sparingowym. Do tego czasu będzie trenował. Na pewno będzie już grał w zamkniętych sparingach. Chcemy, żeby był od początku na zgrupowaniu – powiedział Jacek Kasprzyk w rozmowie z rmf24.pl.Reprezentacja Polski pierwszy oficjalny mecz rozegra 9 sierpnia. Będzie to starcie rozpoczynające rywalizację na turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, który zostanie rozegrany w Gdańsku. W zawodach tych wystąpią Polacy, Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy. Wcześniej Leon zaprezentuje się polskim kibicom w nieoficjalnych sparingach.

25-latek rozpoczął przygodę z reprezentacją już przed zeszłorocznymi mistrzostwami świata. Polak kubańskiego pochodzenia odbył kilka jednostek treningowych z drużyną Vitala Heynena i bardzo dobrze zaadaptował się do grupy.

Wilfredo mówi po polsku. Ma żonę Polkę i dziecko. Nie ma więc żadnego problemu z komunikacją. Z Vitalem będzie rozmawiał po angielsku. Zna też włoski, a hiszpański wyssał z mlekiem matki – powiedział prezes PZPS-u. – Chłopcy go docenili i przyjęli, mimo że jest gwiazdą. To najlepszy zawodnik na świecie. Kiedy przyjechał na zgrupowanie, to pokazał się jako normalny człowiek. Nie zadzierał nosa. Po prostu kumpel z boiska – dodał.

Od 2013 roku Leon mieszka w Polsce. Po dwóch latach otrzymał polskie obywatelstwo i zaczął ubiegać się o możliwość gry w reprezentacji. Dwa lata później otrzymał zgodę na występy w biało-czerwonych barwach, lecz musi przejść dwuletnią karencję, która kończy się w lipcu 2019 roku.

źródło: Polsat Sport, rmf24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved