Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Znamy podział na grupy i gospodarzy turniejów finałowych 2016

WGP: Znamy podział na grupy i gospodarzy turniejów finałowych 2016

fot. archiwum

Trzy finały grupowe World Grand Prix w 2016 roku odbędą się w Tajlandii, Bułgarii i Kazachstanie. Rozgrywki osiągną swój punkt kulminacyjny, gdy sześć drużyn z grupy 1 zagrają decydujące spotkania w Bangkoku w dniach 6-10 lipca. Finały zmagań w grupie drugiej będą miały miejsce w Bułgarii w dniach 17-19 czerwca, natomiast w grupie trzeciej w Kazachstanie. Dokładne miasta, w których siatkarki powalczą o czołowe lokaty, zostaną dopiero podane.

W 2015 roku USA stało się pierwszą drużyną w historii, która zwyciężyła w finałowym turnieju World Grand Prix, będąc jego gospodarzem. Amerykanki triumfowały w Omaha w stanie Nebraska, a do końcowej wiktorii zaprowadziła je Karsta Lowe, która zdobywając 77 punktów w całym turnieju, zgarnęła statuetkę MVP. Reprezentacja Polski siatkarek w przyszłym roku nadal będzie występować w grupie 2. W pierwszy weekend 3-5 czerwca biało-czerwone będą walczyć z Bułgarkami, Argentynkami i Kenijkami, natomiast tydzień później zmierzą się z drużynami Portoryko, Kanady i Kenii.

W finale grupy 1 rozgrywanym w Bankgoku udział wezmą gospodynie – Tajlandki oraz pięć najwyżej sklasyfikowanych ekip po rundzie interkontynentalnej. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy, po trzy zespoły w każdej. Po fazie grupowej nastąpią półfinały i finał. Bułgarki i Kazaszki będą gościć po trzy najlepsze ekipy po fazie interkontynentalnej odpowiednio z grupy 2 i 3. W tym przypadku drużyny od razu zagrają w półfinałach i późniejszym finale.WGP 2015 - gr. 2W przyszłorocznych rozgrywkach World Grand Prix weźmie udział łącznie 28 drużyn. Zawody potrwają sześć tygodni, a walka toczyć się będzie od 3 czerwca do 11 lipca.

Grupa 1:
USA (zwycięzca 2015), Rosja, Brazylia, Chiny, Włochy, Japonia, Niemcy, Serbia, Tajlandia, Belgia, Turcja, Holandia (awans z grupy 2)

Grupa 2:
Dominikana (spadek z grupy 1), Polska, Czechy, Portoryko, Bułgaria, Kanada, Argentyna, Kenia (awans z grupy 3)

Grupa 3:
Chorwacja (spadek z grupy 2), Peru, Kolumbia, Australia, Kuba, Kazachstan, Algieria, Meksyk

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved