Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Włoszki pokonały Chinki i zagrają o złoto

WGP: Włoszki pokonały Chinki i zagrają o złoto

fot. FIVB

Choć początek spotkania na to nie wskazywał, to włoskie siatkarki w czterech setach okazały się lepsze od gospodyń turnieju finałowego World Grand Prix. Tym samym Włoszki zagrają w finale z Brazylijkami, a Chinki w walce o brąz zmierzą się z reprezentacją Serbii.

Spotkanie rozpoczęły popsute zagrywki po obu stronach siatki, jednak już chwilę później żadna z ekip nie zawodziła w ofensywie, a na minimalne prowadzenie Chinki wyprowadził as serwisowy Gong Xiangyu (6:5), ale szybko tym samym odwdzięczyła się Caterina Bosetti (8:7). Prowadzenie co chwilę się zmieniało i dopiero chiński blok zapewnił gospodyniom dwa oczka różnicy na ich korzyść, a Europejki w ofensywie kompletnie stanęły (12:16). Również po powrocie z drugiej przerwy technicznej na boisku lepiej radziły sobie Chinki (18:12), w ataku ręki nie zwalniała Yuan Xinyue (21:14). W końcówce Włoszkom udało się jeszcze zmniejszyć ogromne straty (18:24), jednak blok Zhu Ting okazał się ostatnią akcją tej partii (25:18).Lucia Bosetti już na początku kolejnej odsłony popisała się asem serwisowym (2:0) i to jej zespół dyktował warunki gry w tym momencie spotkania (7:3). Podopieczne Davide Mazzantiego nie były jednak w stanie utrzymać swojego prowadzenia, głównie za sprawą mocnego ataku Xiangyu, a także blokowi Ding Xii (8:8). Chinki przejęły inicjatywę na boisku (11:9), ale Paola Egonu wzięła sprawy w swoje ręce i swoją mocną zagrywką wyrównała stan na tablicy wyników (13:13), a atak Raphaely Folie wyprowadził włoską kadrę na minimalne prowadzenie (16:15). Błędy ponownie były piętą achillesową Włoszek (19:19), ale odzyskały one przewagę w kluczowym momencie seta, z boiska z powodu urazu musiała zejść Zhu Ting. Potrójny blok europejskiej ekipy pozwolił im powiększyć różnicę (23:20), jednak Zhang Changning i jej potężny atak nadal dawały gospodyniom turnieju nadzieję (23:24), ale Egonu również odwdzięczyła się mocnym zbiciem, kończąc drugą partię (25:23).

Początek kolejnego seta należał do Włoszek (3:1), które powiększyły prowadzenie przy zagrywce Egonu (6:2). Cristina Chirichella swoim blokiem sprawiła, że przewaga jej zespołu była już znacząca (10:5). Trener Mazzanti poprosił o przerwę, kiedy jego podopieczne straciły trzy oczka z rzędu. Czas podziałał na korzyść Włoszek, które po asie serwisowym Ofelii Malinov powróciły do wysokiego prowadzenia (13:8), jednak po drugiej stronie Yuan Xinyue i jej blok sprawiły, że Chinki były już gorsze tylko o dwa punkty (13:15). Nie zdołały one jednak dogonić Europejek, które ponownie mogły cieszyć się z wyraźnego prowadzenia (19:15), a ręki nie zwalniała w ataku Egonu (21:16). Zhu Ting ku uciesze publiczności powróciła na boisko, ale nie pomogło to Chinkom w odwróceniu losów tej partii, choć w końcówce Włoszki myliły się w ofensywie (24:22). Ostatnie słowo należało do Chirichelli, która atakiem zakończyła tę odsłonę (25:22).

Początek seta numer cztery przebiegał podobnie jak w poprzedniej odsłonie. Włoszki wypracowały sobie cztery oczka przewagi (6:2), a po bloku Cateriny Bosetti cały czas utrzymywały prowadzenie (10:6). Gospodynie turnieju finałowego szybko zaczęły odrabiać straty, a zbicie Yuan Xinyue doprowadziło do remisu po 11. Gra się wyrównała, a obie drużyny dobrze radziły sobie w ataku, wymieniając się mocnymi ciosami (17:17). Po chwili gry punkt za punkt dwa oczka przewagi zapewniły sobie siatkarki z południa Europy (21:19), jednak sprytny plas Zhu Ting w końcówce wyrównał stan rywalizacji (23:23). Po świetnej akcji to Chinki miały piłkę setową (25:24), jednak pomyłka w ofensywie odwróciła sytuację, a kolejny błąd ekipy trenera An Jiajie dał zwycięstwo Włoszkom (27:25).

Chiny – Włochy 1:3
(25:18, 23:25, 22:25, 25:27)

Składy zespołów:
Chiny: Yuan (8), Zhu (21), Gao Y. (2), Gong (8), Zhang (13), Ding (2), Lin (libero) oraz Liu (10), Qian, Diao, Wang Y. (2) i Wang M. (libero)
Włochy: Malinov (2), Folie (10), Bosetti C. (11), Chirichella (14), Bosetti L. (10), Egonu (26), De Gennaro (libero) oraz Sylla (2) i Loda

Zobacz również:
Wyniki turnieju finałowego World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved