Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Piąte miejsce dla Chinek, Tajlandia nie dała rady

WGP: Piąte miejsce dla Chinek, Tajlandia nie dała rady

Tegoroczne World Grand Prix dobiega końca, a miejsce mają końcowe rozstrzygnięcia. Dzień kończący turniej finałowy rozpoczął mecz o piąte miejsce, w którym zmierzyły się Chiny i Tajlandia. Siatkarki z tego drugiego kraju miały swoje niewielkie szanse w dwóch pierwszych setach, jednak to rywalki były tego dnia drużyną lepszą i wygrały po trzysetowej walce.

W trakcie wyrównanego początku tego spotkania reprezentantki Chin dobrym blokiem wypracowały sobie dwupunktową przewagę. Długo jej nie utrzymały, bowiem tuż po pierwszej przerwie technicznej na tablicy wyników był już remis 8:8. Co jakiś czas Chinki przeplatały wymiany skutecznymi akcjami w bloku, co pozwoliło im po raz kolejny budować dystans (16:12). I tę różnicę siatkarki z Tajlandii zniwelowały, włączając skuteczną zagrywkę, a po ich udanej kontrze znowu był remis (18:18). Im bliżej końca, tym gra była coraz bardziej zacięta, a całego seta wygrały Chinki – to one nadal spisywały się skuteczniej na siatce, w ważnych momentach blokując ataki rywalek.

Pierwsze akcje kolejnej odsłony należały do zespołu z Tajlandii, który dużo skuteczniej spisywał się w ataku i wypracował dwa punkty przewagi. Na pierwszej regulaminowej przerwie to już jednak chińskie siatkarki były na minimalnym prowadzeniu, a wszystko za sprawą świetnej zagrywki. Po powrocie do gry Chinki nadal punktowały, odskoczyły na 10:7, a przez kolejne minuty utrzymywały bezpieczny dystans. Rywalki nie odpuszczały, starały się atakować mocno i skutecznie, co przynosiło efekty – różnica zmniejszała się. Kolejne kontry zminimalizowały ją na drugim regulaminowym, a ekipa tajlandzka robiła, co mogła, by narzucić swój styl gry. W końcówce to jednak znowu Chinki były skuteczniejsze, a set zakończył się ich wygraną, mimo że świetnie spisywały się oba zespoły.

Trzecią partię chiński zespół rozegrał już pod swoje dyktando, od początku czując się bardzo pewnie w swoich poczynaniach. Jeszcze w pierwszych akcjach Tajlandki starały się trzymać blisko swoich rywalek, ale z biegiem czasu te zaczęły budować nadwyżkę. Skuteczne uderzenia Chinek w ataku i w zagrywce dały im ośmiopunktową przewagę (14:6). Drużyna przeciwna w żaden sposób nie była w stanie odpowiedzieć dobrą grą, tracąc całą swoją skuteczność. Chiński zespół nadal brylował na boisku i szybko zamknął rywalizację w tym secie, a co za tym idzie także i w całym meczu.

Tajlandia – Chiny 0:3
(23:25, 23:25, 12:25)

Tajlandia: Nuekjang (4), Thinkaow (9), Sittirak (2), Tomkom, Kanthong (13), Kongyot (11), Pannoy (libero) oraz Buakaew (libero), Guedpard, Bamrungsuk, Apinyapong (8), Kokram i Moksri
Chiny: Yuan (13), Liu X. (10), Zeng (10), Yao (5), Zhang (7), Liu Y. (6), Lin (libero) oraz Shen i Gong (4)