Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H2: Kazachstan bez szans w meczu z Polkami

WGP, gr. H2: Kazachstan bez szans w meczu z Polkami

fot. FIVB

Drugi mecz i druga łatwa wygrana biało-czerwonych podczas turnieju w Suwon. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego nie dały żadnych szans reprezentacji Kazachstanu, mając problemy jedynie w partii drugiej. Polki są już pewne awansu do turnieju finałowego 2. dywizji World Grand Prix. W niedzielę na zakończenie turnieju Polki zagrają z Koreankami.

Spotkanie od początku rozpoczęła Roksana Brzóska w miejsce Martyny Grajber. Mecz Polki rozpoczęły od udanego bloku, a po ataku Malwiny Smarzek było już 3:1. Rywalki wyrównały blokiem na Tomsi, ale na przerwie technicznej po kiwce Smarzek to biało-czerwone miały punkt przewagi. Po niej za sprawą ataków Agnieszki Kąkolewskiej oraz bloku Polki odskoczyły na 12:8. Dobra zagrywka Malwiny Smarzek dała już wynik 16:9, a biało-czerwone spokojnie kontrolowały to, co się działo na boisku. Dobrze grały zagrywką, a dodatkowo rywalki myliły się dość często, nie kończyły ataków (19:11). Kiedy w kontrze udanie atakowały Smarzek i Efimienko, było już 23:12. Zadziałał także blok, a seta atakiem zakończyła Roksana Brzóska.

Drugiego seta atakiem rozpoczęła Tomsia, ale kiedy biało-czerwone nie przyjęły zagrywki, to Kazachstan miał punkt przewagi (3:2). Wkrótce zablokowana została Zuzanna Efimienko i na tablicy było 5:3 dla rywalek, ale szybko do remisu doprowadziła Brzóska, zadziałał także blok (6:5). Po błędzie rywalek Polki miały dwa oczka przewagi, ale różnica szybko została zniwelowana, a na przerwie technicznej to Kazachstan miał punkt przewagi. Po niej zablokowana została Smarzek, Polki miały ogromne problemy z przyjęciem i skończeniem ataku i po bloku na Brzósce przy stanie 11:7 dla rywalek o czas poprosił Jacek Nawrocki. Po bloku na Tomsi było już 9:14, ale straty nieco zmniejszyła atakiem Kąkolewska. Na przerwie technicznej różnica wynosiła cztery oczka, ale po niej biało-czerwone rzuciły się do odrabiania strat, wzmocniły serwis, działał blok i zrobiło się już tylko 16:17. Trener Kazachstanu poprosił o czas, ale nic to nie dało, bowiem wkrótce był remis 17:17. Atak i serwis Roksany Brzóski pozwolił Polkom prowadzić 19:18, a błąd rywalek sprawił, że biało-czerwone  odskoczyły na 21:19. Blok Agnieszki Kąkolewskiej dał Polkom piłki setowe (24:21), a w kolejnej akcji znów zadział blok i w meczu było 2:0 dla Polek.

Zagrywka Malwiny Smarzek dała  w trzecim secie wynik 2:1 dla Polek, a po błędzie dotknięcia siatki u rywalek było już 3:1. Znakomicie w ataku radziła sobie Roksana Brzóska (6:3), polska przyjmująca dołożyła także dobrą zagrywkę i kiedy piłkę na siatce wygrała Efimienko, było już 8:4 i przerwa techniczna. Po niej zadziałał polski blok i różnica wzrosła do pięciu punktów. Skuteczna w ataku była też Smarzek (11:6), ale po autowym ataku Kąkolewskiej zrobiło się już tylko 12:9, a chwila dekoncentracji Polek spowodowała, że było 14:12. Kolejne udane ataki Roksany Brzóski dały jednak już wynik 16:12 i przerwę techniczną. Po niej seria Polek trwała nadal, kiwnęła Wołosz i atak dołożyła Smarzek, zadziałał także blok i doszły błędy rywalek oraz zagrywka Tomsi (21:12). Piłkę meczową dał atak Moniki Bociek, siatkarka ta zakończyła także całe spotkanie.

Polska – Kazachstan 3:0
(25:12, 25:21, 25:14)

Składy zespołów:
Polska: Smarzek (12), Brzóska (12), Kąkolewska (9), Tomsia (9), Efimienko (9), Wołosz (2), Krzos (libero) oraz Bociek (2), Grajber (2), Pleśnierowicz i Polak
Kazachstan: Tatko (7), Beresnewa (7), Żdanowa (6), Rubcowa (6), Bogdaszkina (6), Akiłowa (2), Fendrikowa (libero) oraz Kempa, Batkuldina (1), Kenżebajewa (1) i Jakowlewa (1)Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved