Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. H2: Gładkie zwycięstwo Polek

WGP, gr. H2: Gładkie zwycięstwo Polek

fot. FIVB

Najmniejszych problemów nie miały Polki z pokonaniem reprezentacji Kolumbii. Chociaż młode przeciwniczki starały się walczyć z biało-czerwonymi, w żadnym z setów nie były w stanie przekroczyć bariery dwudziestu punktów. W kolejnym dniu rywalizacji w Suwon podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z reprezentacją Kazachstanu.

Spotkanie w Suwon lepiej rozpoczęły Polki. Najpierw celną zagrywką męczyła kolumbijskie przyjmujące Zuzanna Efimienko, a następnie dobra gra na siatce biało-czerwonych pozwoliła im prowadzić 8:3 podczas pierwszej przerwy technicznej. Chociaż gra podopiecznych Jacka Nawrockiego nie była pozbawiona błędów, utrzymywały się na wyraźnym prowadzeniu (12:8). Gdy blokiem zatrzymana została Dayana Segovia, o czas poprosił trener Antonio Rizola Neto (8:14). W kolejnych akcjach sytuacja na boisku nie ulegała zmianie. Gdy atakiem po skosie zdobyła punkt Malwina Smarzek, drugi czas wykorzystał trener reprezentacji Kolumbii (18:9). Podwójna zmiana w kolumbijskim zespole na niewiele się zdała. Pojedyncze ataki Amandy Coneo nie wystarczyły do poderwania Kolumbijek do walki. Polki kontrolowały przebieg gry. Autowy atak Veroniki Pasos dał serię piłek setowych biało-czerwonym, a swobodny atak po skosie Patrycji Polak przypieczętował zwycięstwo naszej reprezentacji (25:15).Od pierwszych akcji drugiej odsłony Polki konsekwentnie wywierały presję na rywalkach. Pierwsza przerwa techniczna nastąpiła po autowej zagrywce Dayany Segovii (4:8). W kolejnych akcjach biało-czerwone zwolniły rękę w ataku, przez co Kolumbijki zmniejszyły dystans (7:10). Podopieczne Jacka Nawrockiego szybko opanowały sytuację. Raz po raz punktowała Malwina Smarzek, pewnym punktem zespołu była również Berenika Tomsia. Gdy zagrywki Zuzanny Efimienko nie przyjęła Camila Gomez, nastąpiła druga przerwa techniczna (8:16). Pomimo starań Melisy Rangel i Marii Margarity Martinez Kolumbijki były tylko tłem dla przeciwniczek. Wyraźna różnica punktowa utrzymywała się, dobrze funkcjonował polski blok. Kolejnego jednostronnego seta na korzyść Polek zakończyła sprytną kiwką w środek boiska Malwina Smarzek (25:14).

Otwarcie trzeciej partii przypominało poprzednie, szybko na wyraźne prowadzenie wyszły Polki (6:2). Mocny atak Malwiny Smarzek po skosie dał sygnał do przerwy technicznej (8:2). Gra Kolumbijek opierała się na Dayanie Segovii (4:9). Wciąż jednak na siatce górowały Polki, które prezentowały się znacznie pewniej. Gdy sytuacyjną piłkę po dograniu Grajber wykorzystała Smarzek, o przerwę poprosił trener Rizola Neto (12:4). Kolejne zmiany w kolumbijskim zespole na niewiele się zdały. To podopieczne Jacka Nawrockiego kontrolowały przebieg seta. Przy wyraźnym, dziewięciopunktowym prowadzeniu w polskim zespole nastąpiła podwójna zmiana – za Joannę Wołosz i Berenikę Tomsię weszły Monika Bociek i Marlena Pleśnierowicz. Po skutecznym ataku przez środek Agnieszki Kąkolewskiej ostatni czas wykorzystał Antonio Rizola Neto (20:11). Biało-czerwone nie traciły koncentracji do końca i po ataku Roksany Brzóski cieszyły się ze zwycięstwa w tym spotkaniu (26:16).

Kolumbia – Polska 0:3
(15:25, 14:25, 16:25)

Składy zespołów:
Kolumbia: Segovia (12), Martinez (7), Coneo (5), Rangel (4), Marin (1), Carabali, Gomez (libero) oraz Montero (1), Perez (1), Olaya (1), Soto, Pasos i Toro (libero)
Polska: Tomsia (15), Smarzek (15), Kąkolewska (11), Efimienko (8), Grajber (4), Wołosz (3), Witkowska (libero) oraz Polak (1), Peśnierowicz, Bociek i Brzóska (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela 2. dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved