Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. D2: Pewna wygrana Portoryko

WGP, gr. D2: Pewna wygrana Portoryko

We Włocławku Portorykanki nie dały szans Kenijkom i wygrały pewnie w trzech setach. W premierowej odsłonie siatkarki z Ameryki Środkowej wygrały wysoko. W kolejnych dwóch trener Juan Carlos Nunez dał szansę gry zmienniczkom, gra była trochę bardziej wyrównana, ale i tak Portorykanki kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku.

Pierwszy set to niemal całkowita dominacja Portorykanek. Te za sprawą skutecznej gry Lyny Morales, a także swojej rozgrywającej, Vilmarie Moijici, szybko wyszły na prowadzenie 11:3. Kenijki popełniały zbyt wiele błędów własnych (aż 9 w premierowej odsłonie), do tego bez wsparcia pozostawała kapitan zespołu, Mercy Moim. Zwyciężczynie turnieju w Zielonej Górze dominowały, prezentowały znacznie lepiej poukładaną siatkówkę i z dużym spokojem i konsekwencją dograły pierwszego seta do końca.

Zupełnie inaczej wyglądała postawa zawodniczek z Afryki w drugiej partii. Kenijki zaczęły punktować blokiem i choć brakowało im techniki to lekkie rozluźnienie w ekipie prowadzonej przez Juana Carlosa Nuneza było widoczne. Portorykanki doprowadziły do wyrównania dopiero, zdobywając 11 oczko, później przez chwilkę oglądaliśmy walkę punkt za punkt. W drugiej części seta na placu gry pojawiła się kapitan Portorykanek, Yarimar Rosa, a na drugą przerwę techniczną faworytki schodziły z minimalną zaliczką. Dopiero w końcówce Portorykanki podbijając kilka ataków Kenijek z rzędu, przybliżyły się do wygranej za trzy punkty (25:20).

W ostatnim secie miały okazję pokazać się rezerwowe reprezentacji Portoryko. Już na początku spotkania Diana Reyes zatrzymała środkową zespołu z Kenii, a Stephanie Enright obiła ręce rywalek i zrobiło się 3:1. Piłkę przechodzącą z premedytacją zakończyła Lynda Morales, kolejne oczko zdobyła Daly Santana i losy meczu powoli wydawały się rozstrzygnięte (7:4). Na boisku pojawiła się druga reprezentacja Portorykanek, Valentin Natalia, a na drugiej przerwie technicznej było już 16:8. Wynik nieco poprawiła Noel Murabi, zagrywką i atakami z drugiej linii, sprawiając trochę problemów Portorykankom (13:18). Zepsuta zagrywka Ester Vangeci przerwała dobrą passę Kenijek, ale te do końca walczyły o powrót do meczu (20:22). Na to nie pozwoliły Portorykanki, udowadniając, że są zdecydowanie bardziej doświadczoną i poukładaną drużyną (22:25).

Kenia – Portoryko 0:3
(11:25, 20:25, 22:25)

Kenia: Makuto E. (8), Khadambi (7), Makuto V. (5), Moim (3), Mukuvilani (2), Wairimu, Kundu (libero) oraz Murambi (4), Wangeci (2), Atuka (2) i Wanja
Portoryko: Ocasio (10), Morales (10), Enright (9), Reyes (9), Mojica (4), Cruz (1), Venegas (libero) oraz Rosa (2), Ferrer (2), Valentin (1), Santana (1), Prieto-Cerame (1) i Seilhamer (libero)