Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. D2: Argentyna pokonała Kenię

WGP, gr. D2: Argentyna pokonała Kenię

Nie było niespodzianki w ostatnim meczu turnieju World Grand Prix we Włocławku, chociaż Kenijki były bliskie sukcesu w pierwszym secie. Ostatecznie jednak to Argentyna wygrała 3:0 i Kenia kończy rozgrywki dywizji II z zerowym dorobkiem punktowym na ostatnim miejscu w tabeli, co oznacza, że za rok zespół z Afryki zagra w dywizji III.

Wydawałoby się, że Argentynki nie będą miały problemów z pokonaniem Afrykanek. Nic jednak bardziej mylnego. Pomimo że wynik wskazuje na łatwe zwycięstwo siatkarek z Ameryki Południowej, to jednak musiały one w pierwszych dwóch setach powalczyć, by ostatecznie triumfować.

Pierwsza partia rozpoczęła się od prowadzenia Kenii 3:1, po tym jak Emilce Sosa zaatakowała w aut. Do remisu 5:5 doprowadziła następnie Leticia Boscacci. Od tego momentu to Argentyna zaczęła przejmować kontrolę nad wydarzeniami na boisku, po chwili prowadziła już 10:8. Kenijki zaczęły popełniać więcej błędów, wykorzystywały to ich rywalki, które po chwili osiągnęły czteropunktową przewagę. Kiedy wydawało się, że Argentyna ma już wszystko w swoich rękach, to Kenia rzuciła się do ataku. Po bloku na Busquets i ataku w siatkę Letici Boscacci kenijska reprezentacja doprowadziła do remisu 21:21. Zatem wszystko rozstrzygało się w grze na przewagi. Ostatecznie jednak Afrykanki popełniły błędy, które spowodowały, że to siatkarki z Ameryki Południowej wygrały 26:24.

Z impetem Argentynki zaczęły drugą partię, prowadziły 8:2. Atak Murambi i zagrywka Wangeci zniwelowały stratę zespołu z Afryki do trzech oczek. Następnie Argentyna utrzymywała tę przewagę, ale tuż przed drugą przerwą techniczną Kenijki zbliżyły się na jeden punkt. Gdy set wchodził w decydującą fazę, kenijski zespół po bloku na Letici Boscacci wyszedł na prowadzenie 19:18. Dalej gra toczyła się punkt za punkt, akcja za akcję. Dopiero as serwisowy Josefiny Fernandez przyczynił się do wygranej argentyńskiej ekipy 25:22.

Trzecią odsłonę spotkania znów z wysokiego C rozpoczęły siatkarki z Ameryki Południowej, prowadząc 8:3. Kenijki z trudem przebijały się do boiska rywalek, często będąc też blokowane. W wyniku tego na drugiej przerwie technicznej Argentynki miały już dziewięć oczek przewagi. Piłkę meczową dla argentyńskiej ekipy dała Lucia Fresco, a następnie potrójny blok dopełnił formalności. Argentyna wygrała 25:17 i w całym spotkaniu 3:0.

Argentyna – Kenia 3:0
(26:24, 25:22, 25:17)

Argentyna: Acosta (11), Sosa (9), Boscacci (9), Fernandez (8), Castiglione (5), Reyes (3), Rizzo (libero) oraz Fresco (7), Piccolo (1), Lazcano i Franchi
Kenia: Moim (18), Murambi (6), Khadambi (4), Wairimu (3), Wangeci (3), Mukuvilani (2), Kundu (libero) oraz Atuka (4), Makuto V. (3), Makuto E. i Wanja