Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. C3: Meksyk i Kolumbia zwycięskie

WGP, gr. C3: Meksyk i Kolumbia zwycięskie

fot. FIVB

W meczach kończących weekendowe zmagania w grupie C3 World Grand Prix drużyny wygrywały, zdobywając komplet punktów, choć rywalki zwycięzcom urywały po secie. I tak reprezentantki Meksyku pokonały Australię, natomiast Kolumbijki były lepsze od siatkarek z Kazachstanu. Tak naprawdę w tym pierwszym meczu wynik mógł być zupełnie odwrotny.

Tak naprawdę reprezentantki Australii same sobie skomplikowały sprawę w spotkaniu z Meksykiem, bowiem popełniały sporo błędów, a także nie potrafiły utrzymać skuteczności w ataku. Momenty słabszej postawy w tym elemencie bardzo dobrze jednak nadrabiały blokiem, ale w końcówkach setów chłodne głowy meksykańskich siatkarek były wartością dodaną. Australijki spotkanie rozpoczęły bardzo dobrze – od pewnej wygranej w secie premierowym. W kolejnych partiach walka rozgorzała już na dobre i praktycznie już do końca obie drużyny szły łeb w łeb. Nie było dłuższych serii punktowych, a na tablicy wyników najczęściej można było zobaczyć remis. W grze pod presją lepiej odnajdywały się Meksykanki i to one po dramatycznych końcówkach triumfowały. Dobrą zmianę zaliczyła Flores, która uspokoiła trochę atak meksykańskiego zespołu.Meksyk – Australia 3:1
(18:25, 26:25, 29:27, 25:23)

Składy zespołów:
Meksyk: Resendiz (6), Candelas (11), Carranza (14), Segura (4), Sainz (14), Moreno (1), Lopez (libero) oraz Banuelos (7), Rivera i Flores (11)
Australia: Godfrey (10), Sloane (7), Carey (15), Reeve (11), Sadler (12), Hynes (17)

Różnica klas dała o sobie znać w spotkaniu Kolumbijek z ekipą kazachską. Siatkarki z kraju leżącego i w Europie i w Azji zagrały po prostu źle. Jedynie blok w ich wykonaniu wyglądał dobrze, a zdobyły nim 11 punktów. Słabo spisały się zawodniczki atakujące, a w ogólnym rozrachunku żadna z kazachskich siatkarek nie zdobyła nawet 10 punktów. Kolumbijski zespół nie musiał grać na 100% swoich możliwości, bowiem wszystko ułatwiały im przeciwniczki. Blokiem próbowała zdziałać coś Anikonowa, jednak główną bolączką jej zespołu był atak. Gdy reprezentantki Kazachstanu szanowały bardziej piłkę w ataku, wywierając większą presję na rywalkach, udało im się wygrać w drugiej odsłonie. W pozostałych to już Kolumbijki wyraźnie prowadziły grę na boisku. Dobrze w ataku zaprezentowała się z kolei Montano i poprowadziła swój zespół do wygranej.

Kolumbia – Kazachstan 3:1
(25:21, 22:25, 25:19, 25:12)

Składy zespołów:
Kolumbia: Kenny (16), Zuleta (5), Montano (17) Marin (1), Rangel (11), Coneo (13), Gomez (libero) oraz Toro (libero), Soto (1), Castro i Martinez (4)
Kazachstan: Issajewa (9), Shenberger (4), Tatko (10), Ilina (9), Beresnewa (5), Anikonowa (5), Fendrikowa (libero) oraz Kawtorina (libero) i Żdanowa (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy III World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved