Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B3: Chorwatki najlepsze w Bendigo

WGP, gr. B3: Chorwatki najlepsze w Bendigo

W ostatnim dniu turnieju World Grand Prix w australijskim Bendigo reprezentacja Kuby pokonała 3:1 Kolumbię, a Chorwatki pewnie pokonały w trzech setach gospodynie. Było to trzecie zwycięstwo reprezentacji Chorwacji, która z kompletem punktów prowadzi w tabeli grupy 3 z zaledwie jednym przegranym setem.

W przedostatnim meczu zmierzyły się zespoły, które miały na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę na koncie. Mecz lepiej i przede wszystkim rozważniej zaczęły Kolumbijki, które szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do drugiej przerwy technicznej (16:14). Kubanki zdołały jeszcze zmniejszyć straty do jednego punktu (18:19), ale w końcówce przegrały już wyraźnie do 21 i to siatkarki z Ameryki Południowej wyszły na prowadzenie. Młode Kubanki z dużym animuszem rozpoczęły drugą partię (10:5). Na drugiej przerwie technicznej zespół z Karaibów prowadził już sześcioma punktami i tej przewagi nie oddał już do końca. Kuba wygrała 25:20 i wyrównała stan spotkania. Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany, jednak po pierwszej przerwie technicznej Kubanki znów przyspieszyły i uciekły rywalkom na pięć punktów (16:11). Kolumbijki nie były w stanie nawiązać już wyrównanej walki i przegrały dość wyraźnie do 17. W czwartej, jak się okazało ostatniej partii spotkania zacięta walka trwała do stanu 11:11. Od tego momentu Kubanki znów zaczęły wypracowywać sobie przewagę, a rywalki nie były w stanie już odrobić strat. Zespół z Karaibów wygrał 25:21 i całe spotkanie 3:1, zajmując tym samym drugie miejsce na turnieju w Bendigo. Świetny mecz rozegrała 23-letnia Heidy Margarita Rodriguez Lopez, która zdobyła dla swojego zespołu 26 punktów.

W drugim meczu pozbawiony największych gwiazd zespół z Australii zmierzył się z będącą na fali Chorwacją. Zespół z Europy od samego początku narzucił gospodyniom swój styl gry i od prowadzenia 8:4 na pierwszej przerwie technicznej powiększał swoją przewagę do stanu 18:10. W końcówce Australijki stać było jeszcze na wyrównaną walkę, ale ostatecznie przegrały one do 19. W drugiej partii gospodynie walczyły z rywalkami do stanu 11:9 dla Chorwacji, potem nagle stanęły. Wykorzystały to siatkarki z Europy, które punktując Australijki, szybko powiększały swoją przewagę i wygrały drugiego seta do 16. Trzeci set miał już bardzo jednostronny przebieg. Chorwatki prowadziły 8:2, 16:9 i po drugiej przerwie technicznej pozwoliły gospodyniom na zdobycie jeszcze tylko trzech punktów. Tym samym Chorwatki udowodniły, że w Bendigo były najlepszym zespołem, a przed Australią jeszcze sporo pracy. Zdecydowaną liderką reprezentacji Chorwacji w tym spotkaniu była Samanta Fabris, która zdobyła 17 punktów.

Kuba – Kolumbia 3:1
(21:25, 25:20, 25:17, 25:21)

Kuba: Rodriguez (26), Lescay (12), Alvarez (12), Casanova (9), Matienzo (8), Hernandez (1), Borrell (libero) oraz Gracia (6) i Palma
Kolumbia: Montaño (18), Kenny (12), Rangel (9), Coneo (9), Garcia (7), Marin (1), Gomez (libero) oraz Castro (2), Martinez (1) i Segovia

Australia – Chorwacja 0:3
(19:25, 17:25, 12:25)

Australia: Hynes (9), Carey (7), Godfrey (2), Sadler (2), Sloane (1), Reeve (1), De Innocentiis (libero) oraz Martin (6), Watt (4), Morrow (4), Paine (1), Bettenay i Russell-Croucher
Chorwacja: Fabris (17), Topić (7), Jurisić (6), Jerkov (5), Dumancić (5), Grbac (1), Sain (libero) oraz Klarić (7), Strunjak (3), Vranković (2), Cvetnić (2) i Brcić (1)