Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B2: Pewne zwycięstwo Kanadyjek w „polskiej” grupie

WGP, gr. B2: Pewne zwycięstwo Kanadyjek w „polskiej” grupie

W drugim meczu grupy B2 World Grand Prix w argentyńskim Neuquen zespół gospodyń zmierzył się z reprezentacją Kanady. Górą były siatkarki z Ameryki Północnej, które pokonały rywalki w trzech krótkich setach, zgarniając komplet punktów. Kanada będzie kolejnym rywalem biało-czerwonych, z którym zmierzą się w sobotę.

Początek starcia był wyrównany, po akcji Lucii Fresco tablica pokazywała wynik 9:8, ale wkrótce to Kanadyjki włączyły wyższy bieg i odskoczyły na 13:9 po akcji Charuk. W tym momencie o czas poprosił trener Orduna, ale nic to nie dało. Na przerwie technicznej numer dwa Kanadyjki utrzymały swoje dość wysokie prowadzenie, kiedy to po zepsutej zagrywce rywalek zrobiło się 16:11. Kanadyjki utrzymywały wysoką skuteczność w wyprowadzanych przez siebie akcjach, a dodatkowo jeszcze otrzymywały punkty po błędach rywalek (18:12). Sprawy w swoje ręce próbowała wziąć jeszcze Lucia Fresco, ale to rywalki prowadziły 21:14. Argentynki odrobiły co prawda nieco strat, ale znakomity blok sprawił, że było już 23:17. Kanadyjki takiej przewagi już nie roztrwoniły i po ataku Gray objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Znakomita gra blokiem Cross pozwoliła Kanadyjkom już w pierwszym secie objąć prowadzenie 6:2, a po zbiciu Gray było już 8:3 i przerwa techniczna. Wysoka skuteczność ataku i dobra gra blokiem pozwoliły Kanadyjkom prowadzić już 16:11, rywalki miały dodatkowo także problemy z odbiorem ich trudnej zagrywki i przy stanie 18:11 o czas poprosił trener Orduna. Kanadyjki kontrolowały boiskowe wydarzenia także i w tym secie, kiedy udanie atakowała Cross, było już 22:13. Zwycięstwo swojej ekipy w tej partii znakomitym atakiem przypieczętowała Alexa Gray.

Trzecia partia rozpoczęła się od wyrównanej walki z obu stron (8:9, 9:9). Argentynki robiły, co mogły, aby przedłużyć swoje nadzieje na zwycięstwo i po ataku Rodriguez przeważały 11:9 i przez moment utrzymywały prowadzenie. Po ataku Fresco było 14:12. Nie trwało to jednak długo. Do remisu 16:16 blokiem doprowadziła Charuk. Końcówka seta należała już do podopiecznych trenera Marcello Abbondanzy (23:18). Mecz zakończył się nieudanym atakiem Argentynek. Elementami, które pozwoliły Kanadyjkom zwyciężyć, z pewnością była lepsza efektywność ataku i blok, a także trudniejsza zagrywka.

Argentyna – Kanada 0:3
(18:25, 14:25, 20:25)

Argentyna: Fresco (10), Rodriguez (7), Aispurua (5), Piccolo (7), Sosa (6), Vidal, Rizzo (libero) oraz Acosta (1), Sagardia, Lazcano (4), Fortuna i Hiruela
Kanada: Smith (4), Gray (18), Cross (11), Charuk (7), Chase (11), Reesor (8), Beamish (libero) oraz Ogoms, Moncks (libero) i Cyr