Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. B2: Łatwa wygrana Portorykanek

WGP, gr. B2: Łatwa wygrana Portorykanek

W drugim dniu rozgrywanego w Zielonej Górze turnieju World Grand Prix Portoryko pokonało w trzech setach Kanadę. Portorykanki mają już dwa zwycięstwa na koncie i w niedzielę zmierzą się z reprezentacją Polski. Dla Kanadyjek była to już druga porażka w turnieju.

Początek meczu należał do siatkarek z Portoryko. Kanadyjki próbowały nadążyć za tempem narzuconym przez rywalki, grały ofiarnie w obronie, ale od stanu 19:15 straciły koncentrację. Wykorzystały to Portorykanki i szybko odskoczyły na 23:17, mogąc spokojnie dograć końcówkę seta. W niej skutecznym blokiem, a potem atakiem popisała się Aurea Cruz i Portoryko pewnie wygrało do 18. Drugiego seta Portorykanki rozpoczęły od mocnego uderzenia i prowadzenia 8:2. Świetnie funkcjonował blok siatkarek z Ameryki Środkowej, doskonale w ataku spisywała się Stephanie Enright i jej zespół na drugiej przerwie technicznej prowadził już 16:5. Kanadyjkom udało się wprawdzie w tym secie przekroczyć barierę 10 punktów, ale przegrały bardzo wysoko do 11.

Grę Kanadyjek ożywiła w trzecim secie obecność środkowej Alicji Perrin. Na przerwie technicznej zespół Kanady prowadził jednym punktem, jednak Portorykanki szybko doprowadziły do wyrównania. Zespół Kanady zupełnie stanął, nie mogąc sobie poradzić z przyjęciem zagrywki i wyprowadzaniem ataków. Na drugiej przerwie technicznej Portorykanki prowadziły już 16:9 i pewnie zmierzały do zwycięstwa w tym spotkaniu. Ostatecznie wygrały do 16 i zanotowały swoje drugie zwycięstwo w tegorocznej edycji World Grand Prix. – Zagraliśmy dziś dobry mecz. Oglądaliśmy wczorajszy mecz Kanady i dobrze się przygotowaliśmy. Na każdej pozycji graliśmy dobrze, mocna zagrywka, szybka wystawa i wysoka skuteczność ataku to były nasze atuty – mówił po meczu trener drużyny Portoryko, Juan Carlos Nunez.Jutro spodziewamy się trudnego meczu z polską drużyną, która dysponuje bardzo dobrym blokiem – dodał.

Portoryko – Kanada 3:0
(25:18, 25:11, 25:16)

Portoryko: Enright (13), Ocasio (12), Oquendo (11), Cruz (7), Morales (7), Mojica (3), Venegas (libero) oraz Rosa (3), Prieto-Cerame (2), Reyes, Valentin i Santana (libero)
Kanada: Reesor (8), Wendel (6), Charuk (5), Brisebois (2), Cross (2), Smith, Moncks (libero) oraz Perrin (8), Niles (libero), Nadeau, Joseph, Bélanger i Cyr