Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. A3: Kazachstan i Peru kończą zwycięsko turniej

WGP, gr. A3: Kazachstan i Peru kończą zwycięsko turniej

W Algierii dobiegł końca turniej World Grand Prix trzeciej dywizji. Kazaszki wygrały 3:1 z reprezentacją Meksyku, niewiele brakowało, a o zwycięstwie mógł zadecydować tie-break. Gospodynie turnieju nie miały nic do powiedzenia w spotkaniu przeciwko Peruwiankom. Siatkarki z Ameryki Południowej pewnie wygrały w trzech setach i objęły prowadzenie w tabeli.

W spotkanie lepiej weszły Kazaszki, które szybko zbudowały przewagę. Na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:10. Dobrze w ataku grała Radmiła Beresnewa i przewaga Azjatek jeszcze wzrosła. O czas poprosił Ricardo Ponce (12:20). Meksykanki starały się powstrzymać skuteczne ataki Kazaszek, ale to im się nie udały i przegrały 16:25. Druga partia była bardziej wyrównana, Meksykanki stawiły opór, przewaga Kazaszek wynosiła dwa oczka (10:8). Azjatki wyróżniały się dobrą grą w przyjęciu i obroną, a wysoka skuteczność w ataku pozwoliła na powiększenie prowadzenia. W końcówce Meksykanki zbliżyły się do rywalek na dwa oczka (20:22), ale w tej partii więcej nie zdobyły i ponownie musiały uznać wyższość Kazaszek (25:20).

Trzecia odsłona rozpoczęła się od dobrej gry Meksykanek, które szybko objęły prowadzenie. Podopieczne trenera Ponce wzmocniły zagrywkę i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:8. Kazaszki próbowały zmniejszyć straty (12:17, 15:19), ale nie potrafiły znaleźć recepty na bardzo dobrze grające w tym secie Meksykanki. Lizbeth Sainz poprowadziła swoje koleżanki do zwycięstwa 25:21. Czwarty set toczył się punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły reprezentantki Kazachstanu (8:7). Sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie, przewagę miał raz jeden, raz drugi zespół. Na dwa oczka odskoczyły Meksykanki (16:14), ale po chwili mieliśmy kolejny remis po 19. Szykowała się niezwykle emocjonująca końcówka. 25:23 wygrały Kazaszki i odniosły drugie zwycięstwo w Algierii.

Kazachstan – Meksyk 3:1
(25:16, 25:20, 21:25, 25:23)

Kazachstan: Beresnewa (16), Issajewa (13), Anikonowa (13), Shenberger (8), Żdanowa (6), Łukomskaja (5), Fendrikowa (libero) oraz Kawtorina (libero), Tatko (7) i Ilana (2)
Meksyk: Sainz (17), Candelas (16), Gamez (10), Maldonado (9), Lopez (1), Hernandez, Olmos (libero) oraz Carranza (8), Herrera (1) i Garcia

Od początku Peruwianki objęły prowadzenie i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku (11:7). Przewaga siatkarek z Ameryki Południowej jeszcze wzrosła (14:9) i o czas poprosił trener Mohamed-Amine Belacel. Przerwa na niewiele się zdała, bowiem Peruwianki gromiły odmłodzone gospodynie turnieju (21:9). Set zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Mauro Marasciulo 25:12.

Obraz gry niewiele się zmienił w kolejnej odsłonie, pewnie grały Peruwianki, które bawiły się na boisku i niemal wszystko im wychodziło. Angela Leyva poprowadziła swój zespół do zwycięstwa 25:13. Trzecia partia była wyrównana do stanu po 5. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły Peruwianki 8:5, jednak po powrocie na parkiet powiększyły przewagę. Nic nie mogło odebrać wygranej reprezentantkom Peru, które grały bardzo pewnie. Wygrały 25:12 i są liderkami trzeciej dywizji.

Algieria – Peru 0:3
(12:25, 13:25, 12:25)

Algieria: Abderrahim (12), Brahmi (4), Guimour (3), Boukhima (3), Arbouche (2), Kahina, Dali (libero) oraz Achour (1), Benmokhtar i Magnana
Peru: Leyva (16), Yllescas (11), Frias (9), Rueda (5), Uribe (4), Muñoz (2), Palacios (libero) oraz Chavez, Machado (3), Gomez (3), Egoavil (libero), Regalado (2), Urrutia (2) i Palma