Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. 3: Węgry z kompletem punktów, Francja z trzecią wygraną

WGP, gr. 3: Węgry z kompletem punktów, Francja z trzecią wygraną

Po pierwszym weekendzie III dywizji World Grand Prix na czele tabeli są dwie europejskie drużyny, które wygrały wszystkie swoje mecze. Węgierki po wygranej 3:1 z Peru mają na swoim koncie komplet punktów, Francuzki, które ostatniego dnia pokonały 3:1 Kamerun, mają o punkt mniej.

Reprezentacja Algierii po raz kolejny udowodniła, że III dywizja World Grand Prix to dla niej zbyt wysokie progi. Trzeci przegrany mecz, żadnego wygranego seta i co najgorsze ogromna różnica umiejętności pomiędzy siatkarkami z Afryki Północnej a zawodniczkami kolejnego rywala. Tym razem Wenezuela nie miała żadnego problemu z pokonaniem Algierii w trzech setach, przy czym w żadnym nie pozwoliła rywalkom na przekroczenie bariery 20 punktów. Najwięcej punktów dla zwycięskiego zespołu zdobyła Shirley Florian (11). Wenezuelki zakończyły turniej grupy B3 w Kamerunie z dwoma wygranymi na koncie i siedmioma punktami.

Algieria – Wenezuela 0:3
(15:25, 17:25, 15:25)

Algieria: Abderrahim (6), Rabah-Mazari (4), Hammouche (2), Ayadi (2), Guimour (1), Bourihane (1), Bounser (libero) oraz Kahina (2), Mezemate (1), Achour i Sadi
Wenezuela: Florian (11), Gonzalez (8), Melendez (7), Iriarte (4), Veloz (2), Glod (2), Ramirez (libero) oraz Chacoa (5), Bidean (3), Serrano (2) i Chirinos

W ostatnim spotkaniu grupy B3 gospodynie zmierzyły się z niepokonaną dotąd reprezentacją Francji. W pierwszym secie Trójkolorowe nie miały żadnego problemu z siatkarkami z Afryki, pewnie wygrywając do 16. W drugim secie gra się jednak wyrównała, a po zaciętej końcówce na przewagi górą były siatkarki z Kamerunu, które wyrównały stan spotkania. Francuzki niepowodzenia w drugim secie odbiły sobie w dwóch kolejnych, wygranych do 19 i 16. Trzecia wygrana dała Trójkolorowym zwycięstwo w turnieju grupy B3 i ogromne szanse na występ w turnieju finałowym III dywizji. Tym razem ciężar zdobywania punktów w ekipie francuskiej wzięła na siebie Juliette Fidon, która zdobyła 165 punktów.

Kamerun – Francja 1:3
(16:25, 27:25, 19:25, 16:25)

Kamerun: Nana (18), Bikatal (11), Fawziya (10), Mogoung (7), Koulla, Zessi, Nasser (libero) oraz Ntame (3), Bassoko, Guigolo i Menkreo
Francja: Fidon (15), Dje (9), Ndoye (9), Dascalu A. (8), Amalric (3), Dascalu S. (3), Rochelle (libero) oraz Zongo (3), Gicquel (2), Pezelj i Stojiljkovic

W meczu drużyn bez zwycięstwa w grupie A3 Australia pokonała 3:0 Trynidad i Tobago, zapisując na swoim koncie pierwsze punkty. Po wygranej w pierwszym secie do 20 Volleyroos w kolejnej partii rozbiły rywalki do 12. W trzeciej partii zacięta walka trwała do końca, jednak Australijki były lepsze w końcówce i zwyciężyły 25:23. Najwięcej punktów w całym meczu zdobyła Rachel Rourke, która punktowała 25 razy – w zespole z Trynidadu i Tobago 8 puntów zdobyła Sinead Jack.

Australia – Trynidad i Tobago 3:0
(25:20, 25:12, 25:23)

Australia: Rourke (25), Hynes (14), Tait (7), Paine (4), Morrow (2), Godfrey (1), De Innocentiis (libero) oraz Carey (2), Reeve (1) i Sadler
Trynidad i Tobago: Jack (8), Esdelle (7), Thompson (5), Ramdin (3), Ross (2), Forde, Olton (libero) oraz Pierre, Davidson i Steele

O pierwsze miejsce w grupie A3 zmierzyły się reprezentacja Meksyku i Węgier. Mecz zapowiadany jako pojedynek pomiędzy Grétą Szakmáry i Lizbeth Sainz w praktyce takim nie był, bowiem rozkład ataku rozłożył się w obu zespołach bardziej równomiernie. Wprawdzie obie zawodniczki znów były najlepiej punktującymi w swoich zespołach, ale tym razem różnica między ich zdobyczą punktową a pozostałych siatkarek nie była taka duża. Zwłaszcza że Węgierki znalazły receptę na ataki Sainz i skutecznie wyłączyły ją z ataku. Efektem tego było zwycięstwo 3:0 w setach do 21, 22 i 18, które dało reprezentacji Węgier kolejne trzy punkty i zachowanie fotela lidera tabeli III dywizji. Podopieczne trenera Alberta Salamoniego mają na swoim koncie komplet punktów i o jeden punkt wyprzedzają reprezentację Francji.

Meksyk – Węgry 0:3
(21:25, 22:25, 18:25)

Meksyk: Sainz (10), Rangel (9), Valle (9), Urias (5), Carranza (4), Sanay (2), Robles (libero) oraz Maldonado P. (4), Maldonado A., Olmos (libero), Rios i Mendoza
Węgry: Szakmáry (14), Dékány (9), Dobi (9), Liliom (7), Nagy (7), Tálas (4), Szpin (libero) oraz Kötél (libero) i Pallag