Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP, gr. 2: Pierwszy półfinał dla Dominikanek

WGP, gr. 2: Pierwszy półfinał dla Dominikanek

Za nami już pierwszy mecz półfinałowy turnieju Final Four 2 dywizji World Grand Prix rozgrywanego w Bułgarii. Lepsze od reprezentacji Portoryko okazały się Dominikanki i to one w niedzielę zagrają o awans do elity. W drugim meczu półfinałowym zmierzą się drużyny Bułgarii i Polski.

Portorykanki od początku meczu za sprawą gry blokiem i zagrywką dwa razy zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie, ale za każdym razem Dominikana szybko wyrównywała. Na pierwszej przerwie technicznej to Portorykanki miały punkt przewagi (8:7). Po niej z kolei dobra zagrywka Mambru i kontratak pozwoliły Dominikankom odskoczyć na 10:8. Miały one jednak olbrzymie kłopoty z przyjęciem zagrywki Kariny Ocasio i to Portoryko nie tylko odrobiło straty, ale i wyszło na prowadzenie 13:12. Walka jednak od początku była zacięta, nie brakowało przedłużonych akcji. Po zbiciu Stephanie Enright. Portorykanki miały punkt przewagi na przerwie technicznej. Po niej do remisu doprowadziła Mambru i walka punkt za punkt dalej trwała w najlepsze. Portorykanki zdołały odskoczyć na 21:19, a po chwili skuteczna gra w ataku pozwoliła im prowadzić już 23:20. Takiej przewagi dwukrotne pogromczynie Polek już nie oddały i po punktowej zagrywce objęły prowadzenie w meczu 1:0.W drugim secie Dominikanki po wyrównanym początku odskoczyły na 9:3 w dużej mierze dzięki znakomitej zagrywce Bethanii De La Cruz i błędom przeciwniczek. Dominikanki bardzo dobrze grały także w obronie. Skuteczna i cierpliwa gra w ataku pozwalała im do pewnego momentu utrzymywać przewagę, nawet jeżeli nie udawało się Dominikankom skończyć akcji za pierwszym razem, to z pomocą przychodziła obrona, a potem kontra była już udana. Portorykanki także kończyły swoje akcje, próbowały odrabiać straty, w pewnym momencie uruchomiły także skuteczną zagrywkę, do tego doszły błędy rywalek i to wystarczyło do zbliżenia się na 12:13. Na przerwie technicznej, po ataku De La Cruz Dominikanki przeważały już jednak 16:13, a kiedy kilka minut później atak Portorykanek wylądował w aucie, zrobiło się 14:18 i o przerwę poprosił trener Juan Carlos Nunez. Nic to jednak nie dało, bowiem Dominikanki dalej były skuteczniejsze w ataku i powiększyły przewagę. Portorykanki poderwały się do walki, zbliżyły się w pewnym momencie na trzy punkty, ale na więcej nie pozwalał im dobrze działający blok rywalek. Dominikana w pełni kontrolowała boiskowe wydarzenia i przy stanie 24:18 miała już piłki setowe. Dobra zagrywka Diany Reyes i błędy Dominikanek pozwoliły Portorykankom zbliżyć się na 22:24. Ostatnie słowo należało jednak do Bethanii De La Cruz i jej ataku. W meczu zrobiło się zatem 1:1.

Po błędzie ataku De La Cruz podrażnione porażką Portorykanki objęły w trzecim secie prowadzenie 3:0, ale rywalki za sprawą dobrej gry blokiem wyrównały na 3:3. Portorykanki znów odskoczyły na dwa oczka, ale na 6:6 pozwolił Dominikanie wyrównać wciąż dobrze funkcjonujący blok. Na przerwie technicznej podopieczne trenera Nuneza miały jednak po udanym ataku dwa oczka zapasu. Po niej błędy Portorykanek pozwoliły na wyrównanie stanu seta na 10:10, a popełniały one ich w tym fragmencie seta dość dużo. Kilka minut później dobra zagrywka połączona ze skutecznym atakiem i obroną oraz wymuszonymi niejako przez dobrą grę rywalek błędami Dominikanek pozwoliła reprezentacji Portoryko przeważać już 17:12. Dominikanki jednak się nie poddały i zdobyły trzy punkty z rzędu (15:17). Szereg niedokładności w grze Portorykanek spowodował, że to ich rywalki wyszły na jednopunktowe prowadzenie w końcówce po ataku Mambru (21:20). Doszło ostatecznie do gry na przewagi, gdzie lepsze okazały się Dominikanki po skutecznym ataku De La Cruz.

Początek czwartej partii to gra punkt za punkt. Błąd Portorykanek pozwolił jednak Dominikankom odskoczyć na 6:4. Dwupunktowe prowadzenie utrzymały one na przerwie technicznej, ale przy zagrywce Aurei Cruz Portoryko wyrównało stan seta na 8:8. Udany blok pozwolił Dominikankom odbudować przewagę, a po ataku Mambru było już 12:9 i przerwa dla Portoryko, a kolejne zbicia Mambru i De La Cruz pozwoliły Dominikanie przeważać już 16:10. Dominikanki w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia, grając skuteczniej w każdym elemencie (20:12), a zwłaszcza w ataku oraz obronie i pewnie zmierzały po wygraną w tym meczu. Zadanie ułatwiały im także poniekąd rywalki, oddając im też sporo punktów po błędach własnych. Ostatecznie po wykorzystanej piłce przechodzącej Dominikanki mogły cieszyć się z wgranej.

Portoryko – Dominikana 1:3
(25:21, 22:25, 27:29, 14:25)

Składy zespołów:
Portoryko: Enright (16), Ocasio (15), Cruz (10), Morales (8), Mojica (4), Reyes (4), Venegas (libero) oraz Oquendo (3), Santana (2), Rosa (1), Seilhamer (libero), Ferrer i Valentin
Dominikana: De La Cruz (18), Mambru (15), Martinez (15), Vargas (11), Eve (7), Marte (2), Fernandez (libero) oraz Binet (libero), Fersola, Dominguez, Gonzalez i Peña

Wyniki Final Four 2. dywizji World Grand Prix

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved