Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > WGP: Efektowne zwycięstwo Peru, Algieria zdeklasowana

WGP: Efektowne zwycięstwo Peru, Algieria zdeklasowana

Po zwycięstwie nad reprezentacją Algierii Meksykanki musiały uznać wyższość siatkarek z Peru, w żadnej z partii nie przekraczając bariery dwudziestu punktów. Dla Peruwianek było to drugie zwycięstwo w turnieju trzeciej dywizji World Grand Prix. W kolejnym pojedynku tej grupy Kazaszki w pokonanym polu pozostawiły Algierki. Podobnie jak pierwszy mecz tej grupy, również drugie spotkanie było bardzo jednostronne. Reprezentacja Algierii w ciągu trzech setów zdobyła zaledwie 35 punktów.

Już pierwsze akcje meczu pokazały, że reprezentacja Meksyku nie będzie miała zbyt wielu argumentów w walce z Peruwiankami (8:4). Nie do zatrzymania była Angela Leyva. Meksykanki starały się walczyć, jednak po drugiej przerwie technicznej mocnymi zagrywkami popisała się Carla Rueda, co powiększyło różnicę punktową. Inauguracyjną partię reprezentantki Peru wygrały do 16. Dobra passa siatkarek z Peru trwała również w drugim secie (8:3). Pomimo kolejnych zmian reprezentacja Meksyku nie była w stanie znaleźć sposobu na skutecznie grające przeciwniczki. Pojedyncze celne ataki Alejandry Patricii Segury Maldonado i Dulce Carranzy nie wystarczyły do zmniejszenia strat. Drugi set również zakończył się efektowną wygraną reprezentantek Peru. Pomimo wyrównanego początku trzeciej odsłony (6:4) z akcji na akcję siatkarki Mauro Marasciulo ponownie zaczęły dominować, liderką zespołu niezmiennie była Angela Leyva. W dalszej części seta siatkarki Ricardo Naranjo zupełnie nie radziły sobie z przyjęciem, co odbijało się na braku skuteczności w ataku. Peruwianki były lepsze w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, a swoją wyższość potwierdziły, wygrywając do 13.

Peru – Meksyk 3:0
(25:16, 25:16, 25:13)

Peru: Leyva (23), Rueda (11), Frias (9), Yllescas (8), Uribe (5), Munoz (2) Palacios (libero) oraz Machado (1), Urrutia (1), Regaldo i Chavez
Meksyk: Maldonado (9), Carranza (7), Sainz (4), Hernandez (3), Lopez (1), Gamez (1), Olmos (libero) oraz Candelas (4) i Banuelos

Reprezentacja Kazachstanu od początku narzuciła swój styl gry, szybko wychodząc na wyraźne prowadzenie. Kolejne zmiany na życzenie trenera reprezentacji Algierii nie pomagały. Nie do zatrzymania w ataku była Jekaterina Żdanowa. Efektowny blok Kateriny Tatko zakończył jednostronnego seta (25:17). Po wyrównanym początku, podczas którego skutecznie punktowała Yasmine Abderrahlm, drugiego seta reprezentantki Kazachstanu nabierały rozpędu, stopniowo powiększając przewagę (16:9). Mocnymi zagrywkami przeciwniczki nękała Natalia Akiłowa. Pomimo kolejnych czasów dla trenera Mohameda-Amine Belacela jego drużyna nie była w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym przeciwniczkom, przegrywając 13:25. Trzeciego seta Kazaszki zaczęły od prowadzenia 4:0, zagrywką punktowała Jewgenija Ilina (8:2). Z akcji na akcję reprezentacja Kazachstanu coraz bardziej deklasowała rywalki (12:2). Algierki nie były w stanie przerwać efektownej serii rywalek (16:2). Siatkarki z Algierii nie miały żadnych argumentów, by przeciwstawić się deklasacji. Ostatni set zakończył się wynikiem 25:5.

Algieria – Kazachstan 0:3
(17:25, 13:25, 5:25)

Algieria: Barhmi (1), Guimour (3), Kahina (2), Achmour, Abderrahim (8), Arbouche (8), Dali (libero) oraz Imadali, Boukhima, Magnana i Benmokhtar
Kazachstan: Issajewa (1), Żdanowa (10), Łukomskaja (1), Shenberger (3), Beresnewa (7), Anikonowa (6), Fendrikowa (libero) oraz Kawtorina (libero), Akiłowa (4), Sitkazinowa, Tatko (5), Ilina (5), Rubcowa (5) i Anarbajewa (7)