Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Weronika Wołodko: Szkoda pierwszego seta

Weronika Wołodko: Szkoda pierwszego seta

Impel Wrocław w niedzielę tylko w pierwszej połowie premierowej odsłony dotrzymywał kroku Chemikowi Police. Prowadził w tej partii nawet ośmioma punktami, ale roztrwonił całą przewagę i przegrał tę część meczu, a następnie dwie kolejne. – Bardzo szkoda tego pierwszego seta, że nam uciekł – powiedziała po spotkaniu rozgrywająca wrocławskiego zespołu, Weronika Wołodko.

W pierwszym secie podopieczne Marka Solarewicza przeważały już 14:6, ale Chemik odrobił spore straty i pewnie wygrał tego seta, a następnie także i kolejne. – Bardzo szkoda tego pierwszego seta, że nam uciekł. Policzanki w końcówce pokazały swoje doświadczenie i wygrały tego seta, a także dwa kolejne – żałowała po meczu Weronika Wołodko. Wrocławianki miały przede wszystkim problemy z przyjęciem trudnej zagrywki Chemika. – To prawda. Pracujemy jednak cały czas nad przyjęciem i mam nadzieję, że w meczu z zespołem z Torunia będzie to już wyglądało jak należy – przyznała Wołodko. – Brakowało nam na pewno Natalii Murek, chociaż nie ma co tutaj oceniać, bo każdy mecz jest inny, wiele zależy od dyspozycji dnia. Grałyśmy w tym meczu z nominalną środkową na ataku i to na pewno nam nie pomagało, chociaż z drugiej strony mogło być też zaskoczeniem dla przeciwników – dodała młoda rozgrywająca.

Czy można powiedzieć, że ta porażka w pierwszym secie podłamała wrocławianki? – Myślę, że to nie było tak. Staramy się walczyć tak samo w każdym secie, niezależnie od tego, jaki był wynik poprzedniego. Może być pięć setów i każdy z nich może być różny, w każdym z nich jest sprawa otwarta – tłumaczy Weronika Wołodko.

W kolejnym spotkaniu rywalkami Impelu Wrocław będą siatkarki Poli Budowlanych Toruń. Dla ekipy Marka Solarewicza będzie to bardzo ważne spotkanie, bowiem ewentualna wygrana da im szansę odskoczenia od strefy barażowej. Obecnie wrocławianki plasują się tuż nad nią, mając tyle samo punktów co zajmująca 11. miejsce Legionovia. Impel ma z kolei punkt straty do zajmującego 9. pozycję KSZO. – Dokładnie tak. Zresztą te mecze o „sześć” punktów zdarzają się nam dość często. W ostatnim czasie udawało nam się wygrywać z zespołami z niższych miejsc. Myślę, że mamy szansę pokonać Poli Budowlanych Toruń. Podejmiemy walkę i będziemy chcieli wygrać za trzy punkty, żeby pomogło nam to w tabeli – zapowiada Weronika Wołodko. Dla młodej, 19-letniej rozgrywającej gra przeciwko takim zespołom jak Chemik to na pewno spore doświadczenie. – To jest dla mnie naprawdę duży bagaż doświadczeń, jeżeli po drugiej stronie stoją gwiazdy siatkówki. Można się naprawdę dużo nauczyć, grając przeciwko takim zawodniczkom – zakończyła Wołodko.