Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Weronika Wołodko: Dowiodłyśmy, że pozycja w tabeli nie ma znaczenia

Weronika Wołodko: Dowiodłyśmy, że pozycja w tabeli nie ma znaczenia

fot. Łukasz Krzywański

– W poprzedniej rundzie zwyciężyłyśmy z KSZO i teraz znów postaramy się dać z siebie wszystko – zapewnia kibiców wrocławskiej drużyny młoda rozgrywająca, Weronika Wołodko, która to skutecznie kierowała grą Impelek w ostatnim spotkaniu ligowym. – Na pewno fajnym scenariuszem byłoby, gdybyśmy wygrały 3:0 z KSZO. W naszej sytuacji bardzo by nam to pomogło – dodaje.

W dobrych humorach opuściły w niedzielę halę Orbita prowadzone przez Marka Solarewicza siatkarki, po pokonaniu bez straty seta wyżej plasowanych w tabeli rywalek z Bielska. Choć liderką zespołu w liczbie skutecznych ataków była tamtego dnia Natalia Murek, na słowa pochwały zasłużył sobie cały zespół Impelek, w tym nagrodzona statuetką MVP, świetnie dysponowana środkowa drużyny – Anna Łozowska. Myślę, że pokazałyśmy się z bardzo dobrej strony i tak naprawdę każda z naszych dziewcząt zasłużyła na statuetkę MVP. Chciałyśmy podjąć walkę i podjęłyśmy ją, a że udało się zwyciężyć 3:0, tym lepiej – zauważa inna bohaterka wspomnianego starcia, Weronika Wołodko, odpowiadająca razem z Valerie Nichol za rozegranie u Impelek. – W rewanżu byłyśmy znacznie bardziej stanowcze w tym, co robiłyśmy. Nie odpuszczałyśmy nawet na chwilę, nawet na sekundę. Cały czas „cisnęłyśmy” naszego przeciwnika i stąd właśnie zwycięstwo 3:0. W poprzednim meczu z Bielskiem miałyśmy swoje przestoje, które nie pozwoliły nam zakończyć meczu aż tak przekonującym wynikiem, jak to miało miejsce teraz – informuje siatkarka.Wołodko nie ukrywa, że ostatnie batalie – w lidze i Pucharze Polski – kosztowały zespół z Wrocławia naprawdę sporo sił. – Miałyśmy trudny tydzień – w niedzielę grałyśmy z Legionovią, w środę z Piłą i teraz z Bielskiem. Te mecze dały nam trochę ogrania, a ostatnia wygrana jest jego owocem – zauważa rozgrywająca. – Z Eneą PTPS-em przegrałyśmy co prawda 2:3, ale po walce. I to takiej o każdy punkt. Jedna, dwie piłki więcej, a może to my grałybyśmy dalej? Jeśli chodzi zaś o mecz z Legionovią – niestety zabrakło nam w nim konsekwencji – podsumowuje podstawowa rozgrywająca jakże udanego starcia z BKS-em. Zawodniczka odniosła się także do swojej rywalizacji o pierwszą „szóstkę” z Amerykanką Valerie Nichol. – Myślę, że rywalizacja między nami jest zdrowa – na każdym treningu po prostu dajemy z siebie wszystko, a ostatecznie to trener decyduje, która jest w danym momencie lepsza i zasługuje na grę. Wiadomo, moja starsza koleżanka jest bardziej doświadczona i uczę się od niej jak najwięcej, próbuję podpatrywać i myślę, że robię to udanie.

Mimo odniesionego na własnym parkiecie cennego zwycięstwa, Impel Wrocław znajduje się aktualnie wciąż w dolnej części ligowej tabeli, a konkretnie na jedenastej lokacie, tuż przed Pałacem Bydgoszcz. Czy gra pod presją nie paraliżuje młodych zawodniczek, które zasiliły w tym sezonie klub? – Nie, myślę, że ta presja nie gra większej roli. Na każde kolejne spotkanie wychodzimy z konkretnym założeniem – by zaprezentować się z jak najlepszej strony i zdobyć komplet punktów – wyjaśnia rozgrywająca. Szansę na kolejny ich komplet daje nowy ligowy mecz, w którym zespół zmierzy się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Na pewno fajnym scenariuszem byłoby, gdybyśmy wygrały 3:0 z KSZO. W naszej sytuacji bardzo by nam to pomogło. Trzeba się jednak nastawić, że KSZO będzie walczyło – każdemu z zespołów zależy na jak najlepszych wynikach. Choć to przeciwnik, który jest trochę wyżej od nas w tabeli, dowiodłyśmy w Orbicie, że pozycja w tabeli nie ma znaczenia. W poprzedniej rundzie zwyciężyłyśmy i teraz znów postaramy się dać z siebie wszystko. Chcemy, żeby to nowe ligowe spotkanie wyglądało tak, jak nasze ostatnie starcie z Bielskiem – kończy Wołodko.

Rozmawiała Sylwia Kuś-Vega – więcej w serwisie przegladligowy.pl

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved