Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Weronika Fojucik: Punkty i zwycięstwa są nam bardzo potrzebne

Weronika Fojucik: Punkty i zwycięstwa są nam bardzo potrzebne

fot. Dariusz Stoński

– Zabrakło jednego lidera, który by wziął na siebie te najważniejsze piłki, tak jak to było w zespole z Łodzi. ŁKS ma kilku takich liderów i ma tam kto kończyć. U nas jest z tym problem – przyznała po porażce w Łodzi Weronika Fojucik. – Na pewno nie można nam odmówić chęci i walki, bo zawsze w każdym meczu walczymy i bardzo chcemy wygrywać – dodaje siatkarka Pałacu.

W pierwszym secie zostałyście wręcz rozbite przez ŁKS. Co się stało, przestraszyłyście się hali?Weronika Fojucik:Nie ma co szukać wymówek. W tej hali każda z nas już grała, więc nie możemy mówić, że nas zaskoczyła i była przeszkodą. Głowami chyba zostałyśmy w szatni. Niby dobrze zaczęłyśmy trzy czy cztery punkty, ale potem się to posypało. To nam chyba odebrało odwagę, co z kolei przyczyniło się do tego, że ŁKS był w tym secie od nas o wiele lepszy. Nie podjęłyśmy w tym secie w ogóle walki i najlepiej, gdybyśmy o nim jak najszybciej zapomniały.

W pozostałych dwóch setach byłyście blisko, ale czegoś brakowało w końcówkach. Zabrakło doświadczenia przy najważniejszych piłkach?

– To nie kwestia doświadczenia, bo mamy w swoim zespole doświadczone zawodniczki. Myślę, że zabrakło jednego lidera, który by wziął na siebie te najważniejsze piłki, tak jak to było w zespole z Łodzi. ŁKS ma kilku takich liderów i ma tam kto kończyć. U nas jest z tym problem. Mam nadzieję, że przeanalizujemy ten mecz i będziemy walczyć dalej.

Patrzycie w tabelę? Jak oceniasz waszą obecną sytuację?

– Myślę, że każda siatkarka i każdy trener patrzy, wszyscy patrzymy w tabelę. Punkty i zwycięstwa są nam bardzo potrzebne. Robimy co w naszej mocy, ale zobaczymy, jak to się dalej ułoży. Na pewno nie można nam odmówić chęci i walki, bo zawsze w każdym meczu walczymy i bardzo chcemy wygrywać.

Kolejny mecz ligowy zagracie z Chemikiem Police. Stać was na urwanie choćby seta mistrzyniom Polski?

– Myślę, że stać nas na więcej niż tylko urwanie seta, jesteśmy w stanie nawet wygrać ten mecz. Musimy tylko przestać bić się same z sobą i zacząć walczyć z przeciwnikiem. Myślę, że tu jest klucz do zwycięstw.

Jak bardzo na wyniki i waszą dyspozycję wpływają kontuzje w zespole?

– Na pewno w jakiś sposób odczułyśmy brak kontuzjowanych dziewczyn. Jednak mamy kim grać, są inne zawodniczki i nie jest tak, że mamy tylko gołą szóstkę. Nie ma czym się usprawiedliwiać, dziewczyny już powoli wracają, Sandra już trenuje z nami, mam nadzieję, że pozostałe również szybko do nas wrócą.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved