Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Weronika Centka: Wyrwałyśmy brązowy medal z gardeł Turczynek

Weronika Centka: Wyrwałyśmy brązowy medal z gardeł Turczynek

fot. CEV

– Po wygranej 3:2 z Turczynkami wszyscy zapomnieli o meczu z Rosją. Była to kwestia szczęścia w tie-breaku. Nasz brązowy medal to najbardziej złoty medal, jaki kiedykolwiek widziałam – powiedziała Weronika Centka, która wraz z koleżankami sięgnęła w Albanii po brązowy medal mistrzostw Europy juniorek.

Za siatkarkami reprezentacji Polski juniorek bardzo udane mistrzostwa Europy, w których sięgnęły po brązowy medal. Zarówno starcie półfinałowe, jak i pojedynek o trzecie miejsce były bardzo emocjonujące. Mimo że od zakończenia turnieju minęło już kilka dni, to podopieczne Waldemara Kawki wciąż przeżywają to, co zdarzyło się w Albanii.Jeszcze trochę żyję emocjami. Na pewno są one mniejsze niż w trakcie i po meczu, lecz nadal jestem przeszczęśliwa. Zdobycie medalu to uczucie nie do opisania. Nie można tego wyrazić słowami – oceniła Weronika Centka, według której charakter, determinacja i wola walki pomogły biało-czerwonym w osiągnięciu sukcesu. – Cały turniej był dla nas trudny. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, jednak pokazałyśmy, że warto walczyć dla Polski. Mecze były wyczerpujące. Miałyśmy marzenia, które chciałyśmy zrealizować. Wylane łzy i pot na boisku sprawiły, że wyrwałyśmy brązowy medal z gardeł Turczynek. Radość po takim meczu nie zna granic. Po 16 latach znowu zaczynamy pisać piękną historię – dodała młoda środkowa reprezentacji Polski juniorek.

Podopieczne Waldemara Kawki w całym turnieju poniosły tylko dwie porażki. W fazie grupowej przegrały z Włoszkami, zaś w półfinale musiały uznać wyższość Rosjanek. Jednak według polskiej środkowej najtrudniej było w starciu o brązowy krążek. – Najtrudniejszy był mecz z Turcją. Zastąpiłam w nim naszą kontuzjowaną, podstawową środkową, więc wiedziałam, że muszę zagrać świetnie, by nie było obniżenia jakości gry. Mentalnie było mi ciężko, jednak dziewczyny podtrzymywały mnie na duchu – zaznaczyła Centka, która nie rozpamiętuje już pechowo przegranego meczu półfinałowego z Rosjankami. W tie-breaku Polki miały piłki meczowe, ale ostatecznie przegrały. Na szczęście szybko się pozbierały i mistrzostwa Europy zakończyły na podium. – Po wygranej 3:2 z Turczynkami wszyscy zapomnieli o meczu z Rosją. Była to kwestia szczęścia w tie-breaku. Nasz brązowy medal to najbardziej złoty medal, jaki kiedykolwiek widziałam – zakończyła środkowa polskiej kadry juniorek.

źródło: budowlanilodz.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved