Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > M. Wellna: Czujemy podekscytowanie przed inauguracją

M. Wellna: Czujemy podekscytowanie przed inauguracją

Jeszcze kilka miesięcy temu jako zawodniczka PSPS-u Chemika Police rywalizowała z siatkarkami Wisły. Teraz Marta Wellna razem z Warszawskimi Syrenami rozpocznie walkę w pierwszej lidze. W sobotę o godzinie 18 rywalkami warszawskiego zespołu będzie młoda drużyna SMS-u PZPS Szczyrk.

Wisła Warszawa zainauguruje rozgrywki ligowe meczem z SMS-em. W minionym sezonie warszawianki wygrały oba mecze z młodymi przeciwniczkami. – To będzie rywal jak każdy inny. Młodość jest nieobliczalna, siatkarki SMS-u to dobre zawodniczki. Dopiero zaczynają swoją przygodę z dorosłą siatkówką, więc są głodne sukcesów i utarcia nosa bardziej doświadczonym drużynom. Może to zatem być bardzo ciekawe spotkanie – stwierdziła Marta Wellna. – Mecze z tym zespołem z poprzednich rozgrywek wspominam dobrze, bo wygrałyśmy. Pamiętam, że siatkarki SMS-u pokazały charakter i momentami były bardzo wymagającym rywalem – dodała.Nowa siatkarka Wisły nie może się już doczekać rozpoczęcia ligowej walki. – Czujemy podekscytowanie przed inauguracją sezonu. Każda z nas trenuje po to, by grać. Za nami dwa miesiące przygotowań, nie możemy się już doczekać pierwszego gwizdka w sobotę. Można powiedzieć, że mecz ligowy to święto dla nas – przyznała Wellna.

Do kolejnego sezonu w I lidze kobiet przebudowana Wisła przygotowywała się przez kilka tygodni. W tym czasie oprócz treningów rozegrała również mecze kontrolne. – Za nami dwa miesiące intensywnych przygotowań, przepracowane przez nas bardzo sumiennie. Jestem przekonana, że jesteśmy dobrze przygotowane do sezonu. Na treningach widać, że jesteśmy zdecydowanie szybsze i bardziej dynamiczne. Wprawdzie Wisła w okresie letnim została mocno przebudowana, ale od samego początku świetnie się dogadujemy, co przekłada się na boisko. Myślę, że to nie będzie problem. Na dodatek w ostatnich dniach zmniejszyłyśmy przede wszystkim obciążenia siłowe, skupiając się na dynamice ruchu. Wnioskując po treningach, na inaugurację będzie tak, jak powinno być. Jesteśmy odpowiednio przygotowane – powiedziała siatkarka.

W warszawskim zespole jest duża konkurencja na pozycji przyjmującej. – Sezon jest długi, myślę, że każda z nas będzie miała szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności. Najfajniejsze jest to, że wszystkie się wspieramy i wiemy, że możemy na siebie liczyć. Zaufanie jest bardzo ważne w siatkówce – podkreśliła zawodniczka.

Na zapleczu Orlen Ligi będzie grało wiele nowych zespołów. – Oczywiście, śledziłyśmy tzw. karuzelę transferową. Nie tylko Wisła bardzo się przebudowała, myślę, że dopiero po pierwszej rundzie będzie można ocenić potencjał zespołów. Trudno w tym momencie określić realną siłę wszystkich drużyn, czas pokaże – zakończyła siatkarka Wisły.

źródło: wisla-warszawa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved