Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Weekend w II lidze kobiet

Weekend w II lidze kobiet

Za nami już kolejna runda rozgrywek w II lidze siatkarek. Nie brakowało drobnych niespodzianek. Na swoje zwycięstwo wciąż czekają zespoły z Chełmna, Katowic, Rumi, Radomia, Jasła, a także UKS Sokół Zator. Niepokonane zaś są ekipy z Opola, Pszczyny i KS AZS AWF UKSW Warszawa.

Grupa 1

W 4. kolejce SMS Police słabo rozpoczął mecz z niżej notowanym Alexas Turek, ale potem podopieczne Wojciecha Kaszy odnalazły swój rytm i po porażce w pierwszym secie wydawały się przejmować kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Bolesnej porażki na własnym boisku doznała Spójnia Stargard. Pogromczyniami okazały się siatkarki SKF-u Politechniki Poznańskiej Poznań. Przyjezdne objęły po walce prowadzenie w meczu 2:0, ale potem nieco się rozluźniły i przegrały seta trzeciego. W czwartym jednak przypieczętowały zwycięstwo w meczu. KS Energetyk Poznań musiał się w dwóch pierwszych setach sporo napracować w meczu z zamykającym tabelę Culmenem Chełmno, w trzecim secie poznanianki dominowały już na parkiecie. Ekipa z Chełmna nie wygrała jeszcze w tym sezonie meczu. Lider – UKŻPS COCCODRILLO Kościan – problemy z pokonaniem KS-u Murowana Goślina miał jedynie w secie drugim, granym na przewagi. Generalnie jednak różnica poziomów pomiędzy zespołami była bardzo widoczna.

W grupie drugiej grano już 6. kolejkę. Walki nie brakowało w meczu zespołów z dołu tabeli, ostatecznie KS Polonia Łaziska Górne 3:1 pokonał MKS Zorzę Wodzisław Śląski. Wszystkie sety kończyły się jednak minimalną różnicą punktową i można powiedzieć, że o losach meczu zadecydowały detale. Jednostronne spotkanie było za to w Opolu, gdzie niepokonany lider – ECO AZS Uni Opole – rozbił ostatniego w tabeli Sokoła 43 AZS AWF Katowice, który nie wygrał jeszcze meczu. Przyjezdne nie miały nic do powiedzenia, o czym świadczą wyniki setów (do 8, 15 i 10). KS Olimpia Jawor pewnie wygrał dwa pierwsze sety meczu z Łaskovią Łask, ale w trzeciej partii nastąpiło rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystały rywalki, przedłużając nieco spotkanie. W czwartej partii gospodynie wróciły już na właściwe tory i zakończyły spotkanie w czterech setach. Sokół Radzionków nieźle rozpoczął mecz w Częstochowie, ale potem Częstochowianka zdecydowanie poprawiła swoją grę i ku radości kibiców zeszła z parkietu jako zwycięzca. Pauzował MKS Świdnica.

W 6. kolejce rozegrano jednego tie-breaka. UKS Ósemka Siedlce po długim meczu ostatecznie przechylił szalę zwycięstwa w meczu z APS-em Rumia, odnosząc tym samym pierwszą wygraną w sezonie. Ekipa z Rumi na zwycięstwo wciąż jeszcze musi poczekać. Bluesoft Mazovia Warszawa nie miał łatwej przeprawy w meczu z BAS-em Białystok. Jedynie w pierwszym i trzecim secie stołeczny zespół odniósł pewne zwycięstwo. W drugim secie lepsze okazały się rywalki, natomiast w czwartym gra toczyła się na przewagi i niewiele brakowało, aby w meczu był tie-break. Orzeł Elbląg dość niespodziewanie w trzech setach pokonał WTS Włocławek. Walka była jedynie w dwóch pierwszych setach, trzecia miała już jednostronny przebieg. W derbach Warszawy niepokonany wciąż lider KS AZS AWF UKSW Warszawa nie dał większych szans ESPES-owi Sparcie. Był to zespół lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i jedynie w drugim secie pozwolił rywalkom zdobyć 20 oczek. Pauzował Volley Płock.

W meczu zespołów z czołówki SMS II PZPS Szczyrk dość pewnie pokonał AGH Kraków. Uczennicom nie wyszedł jedynie set trzeci, ale w pozostałych w pełni kontrolowały boiskowe wydarzenia. Jedynym zespołem bez porażki jest jednak PLKS Pszczyna. Silesia Volley Mysłowice od porażki w pierwszym secie rozpoczęła spotkanie z UKS-em Jedynką Siewierz, ale w trzech kolejnych setach była już zespołem lepszym. PLKS Pszczyna rozbił bardzo szybko UKS Sokół Zator. Oba zespoły w tym meczu dzieliła duża różnica poziomów, na uwagę zasługuje ostatni, trzeci set wygrany przez pszczynianki do… 4. UKS nie wygrał jeszcze meczu. Podobnie jak TKS Tychy, który w szóstej kolejce przegrał z MCKiS-em Jaworzno. Gospodynie przeważały w tym meczu w każdym elemencie, pewnie wygrywając poszczególne sety. Nie wyszedł im jedynie set drugi, natomiast rywalki pewnie wykorzystały niemoc siatkarek z Jaworzna. Pauzowała Sandecja Nowy Sącz.

Marba Sędziszów Małopolski była faworytem spotkania z Radomką Radom, która jak dotąd nie wygrała jeszcze meczu. Walka była tutaj jedynie w pierwszym secie, potem na boisku dominowały już siatkarki Marby. Wciąż na wygraną czeka także ekipa z Jasła, która w czwartej kolejce nie sprostała na własnym parkiecie wiceliderowi – AZS-owi UMCS Lublin. Ambicji siatkarkom z Jasła odmówić jednak nie można, bowiem jedynie w premierowej odsłonie nie podjęła ona walki. Zacięte było spotkanie w Tarnowie, gdzie miejscowa Grupa Azoty PWSZ Tarnów przegrała po tie-breaku z szóstką Mielec. Liderki, czyli MKS SAN-Pajda Jarosław, nie przegrały seta z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Nie było to jednak jednostronne widowisko, bowiem w każdej z trzech odsłon walka trwała do samego końca.