Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > We Włoszech problemy z kontraktami podpisanymi na… przyszły sezon

We Włoszech problemy z kontraktami podpisanymi na… przyszły sezon

fot. Aleksandra Twardowska

Pandemia koronawirusa i spowodowany nią kryzys ekonomiczny odbije się mocno na sporcie. Zwłaszcza we Włoszech i włoskiej siatkówce, czego są już pierwsze sygnały. Jak donosi dziennikarz Gian Luca Pasini Trentino Itas chce obniżyć kontrakt podpisany z Nimirem Abdel-Azizem. Holender nie chce się na to zgodzić, a takich sytuacji może być więcej.

Trentino Itas podpisało kontrakt na przyszły sezon z holenderskim atakującym grającym obecnie w zespole Revivo Mediolan. Nimir Abdel-Aziz ma wzmocnić siłę ataku na skrzydłach zespołu z Trydentu, ale jak się okazuje z podpisanym niedawno kontraktem już są problemy.Klub twierdzi, że umowa została podpisana przed pandemią koronawirusa, która spowodowała spory kryzys ekonomiczny w kraju. Ma on się znacznie odbić na budżetach włoskich klubów, dlatego te próbują obniżyć już koszty, wciąż mająć problemy z finansowym zamknięciem obecnego sezonu. Trentino Itas zaproponowało Holendrowi renegocjację podpisanego kontraktu i zmniejszenie sumy wynagrodzenie, ten jednak nie chce przystać na taką propozycję.

Włoski klub póki co ma związane ręce i nie może zmusić do niczego zawodnika. Pewnym wyjściem byłaby regulacja CEV dopuszczająca renegocjacje kontraktów podpisanych przed marcem 2020, ale europejska federacja milczy w tym temacie. Zerwanie kontraktu przez klub może go narazić na spore koszty i nakaz wypłacenia całej kwoty przez CEV. W podobnej sytuacji są również inne włoskie kluby i siatkarze oraz siatkarki.

Włoska liga może najbardziej w Europie ucierpieć finansowo i przestać być już tak atrakcyjna dla czołowych zawodników i zawodniczek. Być może wielu z nich zgodzi się na obniżenie kontraktów już podpisanych czy też podpisanie dużo niższych nowych, jednak wielu nie chce zejść z obowiązujących stawek. Będą szukać więc możliwości gry w innych ligach, które tak mocno nie ucierpiały. Stąd duże zainteresowanie klubami azjatyckimi lub rosyjskimi, które jak na razie kryzys omija.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved